Tarih: 19.05.2017 11:45
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

19 Mayıs törenleri Hükümet Meydanı’na çelenk sunumuyla başladı.  Buradaki tören Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Çeki’nin Atatürk anıtına çelenk koymasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramının kutlama programı ise Haymana Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Törene, Haymana Kaymakamlığına vekalet eden Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tuncer, Haymana Belediye Başkan Vekili Talip Kapıcı, İlçe Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Çeki, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, birim amirleri ve vatandaşlar katıldı. Programın açılış konuşmasının yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Çeki gençlerden bir ateşin içinden bir vatan çıkaran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına layık olmaları için çok çalışmalarını isteyerek “Aziz Atatürk’ün gösterdiği çağdaş ülkeler seviyesinin üzerine çıkma hedefi önünüzde durmaktadır. Bu hedefe doğru yorulmadan, yılmadan yürümelisiniz.” diye konuştu.

Çeki’nin konuşmasının ardından Haymanalı öğrenciler ülkemizin 7 bölgesinden Kurtuluş Savaşı temalı tiyatro ve halk oyunları gösterilerini sundu. Haymana’da görev yapan müzik öğretmenlerinden oluşan müzik topluluğu da mini bir konser verdi.

Gösterilerin ardından Haymana’da düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren okullara kupaları ve madalyaları ilçe protokolü tarafından verildi.