Tarih: 25.11.2015 11:55
24 Kasım Öğretmenler Günü Haymana’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Haymana’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Haymana Öğretmenevi’nde verilen resepsiyonla başladı. Haymana ilçe sınırlarındaki tüm okullarda görevli öğretmenler fasıl eşliğinde öğle yemeği yedi. Yemeğe Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ ve Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI katıldı.

Daha Haymana GRANNOS Otelde yapılan Öğretmenler Günü etkinliğine Haymana’da görev yapan 450 öğretmen katıldı. Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Haymana Müftüsü Ahmet DANIŞMAN, Haymana Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim BALIKÇI, Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir BEŞKAYA, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Haymana Bölge Sorumlusu Bediha KADIOĞLU, Haymana İlçe Tarım Müdürü Hamza SAPAR, Haymana Belediyesi Meclis Üyeleri ve öğretmenlerin katıldığı toplantıda emekli ve stajyer öğretmenlerin bir arada olması duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.   

Etkinlikte Haymana Belediye Başkanlığı tarafından günün anlam ve önemine bianen öğretmelere karanfil dağıtıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ Öğretmenler Gününün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı. Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT konuşmasında yerel yönetim olarak öğretmenelere ellerinden gelen desteği sunduklarını bundan sonra da imkanlar dahilinde vermeye devam edeceklerini ifade etti. TURGUT “Öğretmenlerimizin iki önemli sorunu olduğunu biliyoruz. Bunlardan ilki otobüs ikincisi ise doğalgaz sorunu. Otobüs konusunda yetki Ankara Büyükşehir Belediyesinde ancak bizde elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. İnşallah bu sorun yakında çözülecek. Doğalgaz konusunda ise çalışmalarımız devam ediyor. Eğer Haymana’ya doğalgaz gelirse ben inanıyorum ki öğretmenelerimiz burada kalacakladır.” diye konuştu. Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN konuşmasında “İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Belediye Başkanı öğretmenlerimizin özlük ve sosyal sorunlarına değindiler. Ben de her konuda elimden gelen desteği sunacağım. Göreve yeni başlayacak öğretmenlere  başarılar diliyorum. Öğretmenler Gününüzü kutluyorum.” dedi.

Emekli öğretmenler adına bir konuşma yapan Haymana Eski İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden Tahir GÜLER duygu yüklü bir konuşma yaptı. Güler’in ardından stajyer öğretmenler adına bir konuşma yapan Haymana Anadolu  İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Zehra TUYAN’da heyecanı dile getiren bir konuşma yaptı.

Daha sonra stajyer öğretmenlerin yemin örtenine geçildi. Törenin ardından Haymana’da görevli öğretmenlerden kurulu koro izleyicilere sevilen türküleri seslendirdi.