Tarih: 29.10.2015 12:42
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çoşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çoşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 92. Yılı kutlamaları Haymana Adnan Sevinç Stadyumunda yapıldı. Törene; Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN, Haymana Müftüsü Ahmet DANIŞMAN, Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR, Haymana Belediye Meclis Üyeleri; İrfan KUTSAL, İsmail CAN, Talip KAPICI, Haymanadaki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Haymana Şehitler Meydanı’ndan Cumhuriyet Gençlik Koşusu başladı. Daha sonra günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN “Mangal ve Çaldağ’da düşmana dur denilip Haymana’dan başlayan zafer yürüyüşü Cumhuriyet’in ilanıyla bir ileri aşamaya geçmiştir. Cumhuriyet rejimi insan haklarına, eşitliğe ve demokrasiye dayalı insan onuruna en yakışan yönetim biçimdir. Ne mutlu bizlere ki Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının bize armağan ettiği bu kutlu günün 92. Yılını kutluyoruz. Cumhuriyet bayramımızın kutlu olsun.” dedi.

Tören Haymana Çok programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Bahar BAŞARAN ve Samet AKDOĞAN’ın okuduğu şiirler, Haymana Çok Programlı Anadolu Lisesi Halk Oyunlar ekibinin gösterisi ve Bilge DEMİRCİ yönetimindeki Haymana Çok Programlı Anadolu Lisesi müzik grubunun söylediği türkülerle devam etti.

Şehitler Meydanı’ndan başlayan Cumhuriyet Gençlik Koşusunu Erkeklerde Haymana Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Sinan Şahin birinci, Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nden Köksal Canlı ikinci, Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Barış SARI üçüncülükle bitirdi. Kızlar da ise Haymana Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden Kübra KUTLU birincilikle, Haymana Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden Hacer KARACA ikinci, Nuri Bektaş Anadolu Lisesinden Ayşe PALANCI ise üçüncülükle bitirdi. Öğrencilere madalyalarını Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT takdim etti.

Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünce Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan “Meslek Ediniyorum Hayata Güvenle Bakıyorum.” projesi için düzenlenen “Haymana’nın Sakarya Meydan Muharebesi’ndeki Rolü” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana İlçe Emniyet Müdürü Serdal BİLGİN ve Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ takdim etti.

29 Ekim töreni Haymana’daki okulların öğretmenleri ve öğrencilerinin bando eşliğinde protokolü selamlamasıyla sona erdi.