Tarih: 25.11.2015 10:15
AK Parti Haymana İlçe Başkanlığı Kasım Ayı Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti Haymana İlçe Başkanlığı Kasım Ayı Danışma Toplantısı Yapıldı

Haymana AK Parti İlçe Başkanlığı 1 Kasım seçimlerinden sonraki ilk danışma toplantısını Haymana Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim YAMALI, AK Parti Ankara Milletvekili Jülide SARIEROĞLU, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcıları, Cemal GÜNGÖR, Hakan Han ÖZCAN, İlçe Koordinatörü Seyfullah ŞAHİN, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri, Haymana Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR 1 Kasım seçimlerinde çok çalıştıklarını ve Allah’ın izniyle zaferle çıktıklarını İfade etti. KANDEMİR “Bu AK Davamıza gönül verip bu yolda çalışan tüm kadrolarımızdan Allah razı olsun diyorum. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT  1 Kasım seçim sonuçlarını ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi. Başkan TURGUT yeni kurulan 64. Cumhuriyet Hükümetine başarılar diledi. TURGUT konuşmasında başta AK Parti Ankara İl Başkanı  Mustafa Nedim YAMALI olmak üzere İl Yönetim Kurulu Üyelerine ,  Haymana İlçe Teşkilatına ve Bölge Milletvekillerine teşekkür etti. Başkan TURGUT “ Ankara Haymana yolunun çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yılsonuna bitmiş olacak. Açık cezaevinin Haymana’da kurulması ilçemiz önemli katkı sağlayacaktır. Bu konuda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Doğalgaz’ın her ne kadar özel sektör elinde olsa da şartlarını tam olarak sağlayamasak da sahip olduğumuz termal turizm ve Tarihi milli park özelliğimizden dolayı devletimizin ve bölge milletvekillerimizin desteğiyle inşallah Haymana için özel bir yasal düzenlemeyle, doğalgaza kavuşma çabamız sürecektir. Hükümetin kurulmasıyla bu ve daha birçok projemizin takipçisi olacağız. Israrla Haymana için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti Ankara Milletvekili Jülide SARIEROĞLU konuşmasına Haymana’nın kendisi için çok özel bir yeri olduğunu ifade ederek başladı. Sarıeroğlu “ 7 Haziran seçimlerinde bir yol kazası geçirdik. Buruk bir seçim gecesi yaşadık. Daha sonra hatalarımızdan ders çıkardık. 1 Kasım öncesi Ankara Mitingi Ankara İl Örgütümüzün başarılı çalışmasıyla partimize doping etkisi yaptı. 1 Kasım zaferinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Haymana 1 Kasım seçimlerinde AK Partiye desteğini en güçlü şekilde verdi.  Ben de bölge milletvekili olarak Haymana’nın her türlü sorununun çözümüne elimden gelen desteği sunacağım.”

AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim YAMALI ise konuşmasında 1 Kasım seçimlerinde verdiği destek için Haymana’ya teşekkür etti. YAMALI “Seçimi kazanmamızın en önemli faktörü diğer partilere oranla daha iyi bir teşkilatımızın olmasıdır. Eğer teşkilatınızın her üyesi kapı kapı, ev ev dolaşır, Belediye Başkanınız gecesini gündüzüne katıp çalışırsa elbette seçimi kazanırsınız. Ama seçim bitti diye boşvermek olmaz teşkilat her zaman çalışmalı, vatandaşla iç içe olmalı kibre kapılmamalıdır.” diye konuştu.

Toplantı Haymana ilçe teşkilatının yapmış olduğu çalışmaların sergilendiği sinevizyon göstersi ve kapanış konuşmasının ardından sona erdi.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT misafirlerin onuruna Haymana Cimcime Sultan Termal Tesislerinde  akşam yemeği verdi.