Tarih: 28.10.2015 10:05
AK Parti Haymana İlçe Teşkilatı Ekim Ayı Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti Haymana İlçe Teşkilatı Ekim Ayı Danışma Toplantısı Yapıldı

Haymana AK Parti en kalabalık İlçe Danışma toplantısını gerçekleştirdi. Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Seyfullah ŞAHİN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR, Haymana Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu, Kadın ve Gençlik kolları tam kadro katıldı.

Toplantıya Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’un göreve geldikten bugüne kadar yapılan icraatları ve projeleri anlattığı konuşması damgasını vurdu. Açılış konuşmasını yapan Haymana İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR “Salonumuzu ilk kez bu kadar dolu görüyorum. Katılımcılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Cumartesi yapılacak Ankara mitingimize eksiksiz herkesi bekliyorum. İnşallah 1 Kasım partimizin zafer günü olacaktır.” dedi.  

Parti çalışmalarını gösteren sinevizyondan  sonra kürsüye çıkan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT özetle şunları ifade etti “2014 mahalli seçimlerinde göreve geldikten sonra hiç ummadığımız bir belediye manzarasıyla karşılaştık. O günün Başbakanı bugünün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a bir gazeteci soruyor. ‘Kızılcahamam’ı kaybettiniz.’ Başbakan cevap veriyor. ‘Olsun Haymanamız var.’ Bu muazzam mesajı alamayanlar, bunu projelere dönüştüremeyenler, Haymana’nın geleceğiyle oynadılar. Yüklü miktarda borç bırakıp gittiler. Halen bırakılan borçları ödemeye çalışıyoruz. Verdiğimiz söz üzerine hiç kimseyi işten çıkarmamaya büyük özen gösterdik ancak son aylarda bazı personelimizle üzülerek yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. O günkü belediye başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği referansı kullanabilseydi Ankara- Haymana bölünmüş yolu bugün hayata geçecekti. Şimdi biz İlçe Başkanımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle, parti ilçe yönetim kurulu üyelerimizle, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizle kapı kapı dolaşıp Haymana’ya bir çivi çakmanın mücadelesini veriyoruz. Haymana tarım, termal, tarih üçlemesiyle hak ettiği mertebeye ulaşacaktır. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarıyla yol, su, altyapı sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Söz verdiğimiz gibi pazar yerimizin imar ile ilgili hukuki sorunlarını çözme noktasındayız. İnşallah önümüzdeki yıl pazar yerimize kavuşacağız. Kapalı cezaevimiz 2013 yılında kapanmıştı. Bugün milletvekillerimizle, bakanlığımızla istişarelerde bulunduk. Yeni yapılan ofisimizin yanında 150 dönümlük taşlık arazinin imara kazandırılmasını sağlayacağız ardından oraya bir kadın açık cezaevi yapılacak. 27 Ekim 2015 tarihinde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğüne açık cezaevimizin dosyasını teslim ettik. Termal suyumuz bugüne kadar hoyratça kullanılmıştır. Otellerin, pansiyonların kapasiteleri göz önünde bulundurulmadan su dağıtımı yapılmıştır. Biz Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bir proje sunduk. Bu projeyle ilk etapta su borularının değiştirilmesi ve bilgisayar ortamında su dağıtımının sağlanması için ilk etapta beş yüz bin TL ikinci etapta ise 1 milyon TL ödenek aldık. Şu an da bu paralar önümüzdeki yıl kullanılmak üzere bekliyor. Bazı prosedürleri yerine getirmek için valilik kanalıyla biz bu ödeneği maksadına uygun şekilde kullanacağız. Bu sayede artık, su israfından kurtulacağız. 8 Şubat 2015 tarihinde Haymanamız Bakanlar Kurulu kararıyla Tarihi Milli Park bölgesi ilan edildi. Son derece önemli tarihi bir karardır. Haymanamızın kötü talihini değiştirecektir. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız Milli Park projesine 100 trilyon ödenek ayırdı. Mangal Dağı, Çaldağ, Türbe Tepe, İkiz Tepe; yollarıyla, anıtlarıyla restoranlarıyla, dinlenme parklarıyla, Sakarya Savaşını yaşatacak siper ve mevzileri aslına uygun şekilde düzenleniyor. Haymana Çanakkale gibi tarih kokan, tarihi yaşatan bir yer olacak.”

Daha sonra söz alan AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Seyfullah ŞAHİN “Abdüllaziz’in iki kolunu kesenler, Abdülhamit’i zindanlara atanlar, Adnan MENDERES’i idam edenler, Turgut ÖZAL’ı zehirleyenler, bugün de aynı zihniyetle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a yönelmiş vaziyetteler. Bunlara izin vermeyeceğiz. 1 Kasım akşamı bu zihniyete karşı 13 yıldır milletimizle beraber verdiğimiz mücadeleyi kazanıp Yeni Türkiye yoluna devam edeceğiz.”  dedi.