Tarih: 27.05.2016 16:17
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Haymanalı Çiftçilere Büyük Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Haymanalı Çiftçilere Büyük Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Haymanalı çiftçilere ceviz fidanı, koç ve arıcılık malzemeleri dağıtıldı.

İlk olarak 1992 tane ceviz fidanı 19 Haymanalı çiftçiye dağıtıldı. Çiftçilerimiz fidanlarını Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Haymana Bölge Sorumlusu Bediha KADIOĞLU’ndan aldı.

Fidan dağıtımında bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT “Her zaman söylüyoruz. Haymanamız 3T ile yani tarım, termal, turizm ile kalkınacak. Bugün burada çiftçilerimize fidan dağıttık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih GÖKÇEK’e teşekkür ediyoruz. Bu dağıtılan fidan, koç ve arılar sayesinde Haymanamızın tarım ve hayvancılığı daha gelişecek.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca kriterleri karşılayan 69 Haymanalı çiftçiye kurayla 138 adet Akkaraman cinsi koç dağıttı. Daha önce kurası çekilen 10 bin arı dağıtımının malzemeleri de kurada hak kazanan 12 çiftçiye verildi. Törende görüşlerine başvurduğumuz Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarım ve Hayvancılık Destek Şube Müdürü Erol ARIKAN, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK’in önderliğinde ve Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Hizmetler Daire Başkanı Özgür GÜVEN’in yönetiminde Ankara'yı Tarım ve Hayvancılığın da başkenti yapma hedefinde olduklarını ifade etti.

Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek Haymana’nın tarım ve hayvancılık alanında hak ettiği yere gelmesi için çalışmalarının süreceğini ifade etti.