Tarih: 10.03.2016 12:00
Ankara Büyükşehir Belediyesinden Haymana’ya Hizmet Atağı

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Haymana’ya Hizmet Atağı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat ÜÇPINAR, Çevre Koruma Daire Başkanı Ömer BİRCAN, Kent Estetiği Daire Başkanı Ömer ÖKSÜZ ve Büyük Şehir Belediyesi bürokratları, Ankara Büyükşehir Belediyesi Haymana Fen İşleri Bölge Sorumlusu Bediha KADIOĞLU, Haymana İlçesinin ihtiyaçlarını ve yapılacak hizmetleri yerinde incelemek için Haymana’yı ziyaret etti.  Heyet, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İsmail CAN, Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI ve Haymana Belediyesi bürokratlarıyla Cimcime Sultan Termal Tesislerinde kahvaltıda bir araya geldi.  

Toplantıda bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Özdemir TURGUT “Heyetimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih GÖKÇEK’in Haymana İlçemizin sorunlarına müspet bakışları bizleri ziyadesiyle sevindirmektedir. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Acil ihtiyaçlarımızı Ankara- Haymana karayolunun bir an önce tamamlanması, Cimcime Meydanı’nın yeniden düzenlenmesi, asri mezarlığımıza taziye evi ve camii yapılması, gölet civarı rekreasyon alanının düzenlenmesi, Haymana’ya yakışır pazar yerinin projelendirilmesi şeklinde sıralayabiliriz.” dedi.

Daha sonra söz alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat ÜÇPINAR “Sayın Başkanımızın 7-8 maddede talep ettiği ihtiyaçlar tarafımızdan aciliyet ve önem sırasına göre yapılacak projelerdir. Haymana için hayati olan en büyük proje Haymana-Ankara duble yolunun tamamlanmasıdır. Daha üç yılımız var, biraz önce de belirttiğim gibi önceliğimiz Hükümet Meydanından Cimcime Termal Tesislerine kadar miadını doldurmak üzere olan kilit taşlarının kent estetiğine göre yeniden düzenlenmesidir. ASKİ Genel Müdürlüğümüzle istişare içinde bu meydanın altyapısını yeniden düzenleyeceğiz. Sonra da bu alanı yeniden Haymana’ya yakışır şekilde planlayacağız. Haymana giriş yolunun düzenlenmesi, taziye evinin yapılması, asri mezarlığının çevre düzenlemesinin yapılması önceliklerimiz arasındadır.” diye konuştu.

Heyet daha sonra bahsedilen meydan ve mezarlığı inceleyerek yerinde tespitlerde bulundu.