Tarih: 12.10.2015 15:33
Ankara Büyükşehir Belediyesinden Haymana’ya Tarımsal Destek Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Haymana’ya Tarımsal Destek Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığının Haymana Belediyesi ve Haymana İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün muhtarları bilgilendirme toplantısı Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıya Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür GÜVEN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamza SAPAR konuşmacı olarak katıldılar, muhtarları tarımsal ve hayvansal desteklerle ilgili bilgilendirdiler.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT yaptığı konuşmada “Tarih, termal ve tarım ilçesi olan Haymanamızda tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için yaptığımız bir toplantıda daha beraberiz. Ankara Büyükşehir Belediyemiz tarım ve hayvancılık konusunda haymana çiftçisini bilgilendirdiği gibi onlara bu konularda destek veriyor. Özellikle küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesinde Büyükşehir Belediyemizin destekleri hızla artıyor.” dedi.  Daha sonra söz alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür GÜVEN “Haymana Belediyesi ile ilçe tarım müdürlüğümüz koordineli bir çalışmayla bizim sunduğumuz desteklerin Haymana çiftçisine ulaşmasında büyük katkı sunuyorlar.”diye konuştu. Haymana İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamza SAPAR ise konuşmasında “Haymana’da üç T’nin hayata geçirilmesi Haymana’yı şaha kaldıracaktır. Bu üç T; tarım, tarih ve termaldir. Biz Haymana’nın bir tarım hayvancılık merkezi olması için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz.” dedi.

Daha sonra söz alan muhtarlar Haymana’nın en temel sorunları olan yol ve su sorunlarının çözülmesini talep ettiler. Toplantıya ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Haymana Bölge sorumlusu Bediha Kadıoğlu, Haymana Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI ve Haymana Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.