Tarih: 22.12.2018 16:15
Ankara Valisi Vasip Şahin Haymana’yı ziyaret etti

Ankara Valisi Vasip Şahin Haymana’yı ziyaret etti

 

Ankara Valisi Vasip Şahin, Haymana’yı ziyaret etti. Vali Vasip Şahin'e, Vali Yardımcısı, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve İl Müdürleri eşlik etti.

           Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut tarafından karşılanan Vali Vasip Şahin ilk önce Kaymakamlığı ziyaret ederek Kaymakam Hüseyin Göktürk'ten brifing aldı.

           Vali Vasip Şahin daha sonra Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut'u makamında ziyaret etti. Belediye Meclis Üyeleri ve bürokratların da hazır bulunduğu ziyarette Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Vali Şahin’e Haymana ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Turgut “Dünya’nın En İyi Termal Suyu” olarak tescillenen Haymana Kaplıcaları ve Kurtuluş Savaşı’nın geçtiği topraklar olması sebebiyle Tarihi Milli Park ilan edilen Haymana’nın sahip olduğu bu iki önemli değerin yanı sıra Papazın Evi, Gavur Kalesi, Demirözü ve Yenice mağaraları gibi kültürel ve doğal varlıklarının da turizme kazandırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirterek, bu konuda Vali Şahin’den destek istedi.

           Vali Şahin ilçe ziyareti kapsamında belediyenin ardından sırasıyla Haymana Halk Kütüphanesini, müzeye dönüştürülüp restorasyon çalışmaları devam eden eski Çaldağ İlköğretim Okulu'nu, ilçe tarım müdürlüğü binası inşaatını ve Haymana Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi'ni gezerek incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı.

           Vali Vasip Şahin Haymana'dan ayrılmadan önce son olarak ilçedeki iki şehit ailesini de ziyaret etti.