Tarih: 11.05.2018 18:56
ASKİ Genel Müdürü Kınacı Haymanalı Muhtarlarla bir araya geldi

ASKİ Genel Müdürü Kınacı Haymanalı Muhtarlarla bir araya geldi

ASKİ Genel Müdürü Prof.Dr. Cumali Kınacı yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Haymanalı muhtarlarla bir araya geldi. Cimcime Sultan Termal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya, ASKİ Genel Müdürü Kınacı’nın yanı sıra ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Emir Doğan, Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, ASKİ daire Başkanları, Haymana ASKİ Bölge Müdürü Suat Durukan ve Polatlı ASKİ Bölge müdürü Yasin Bilir ve Haymana Belediyesi bürokratları katıldı.

Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, toplantının talep ve görüşleri dile getirmek için önemli bir fırsat olduğunu ifade ederek ASKİ Genel Müdürü Prof.Dr. Kınacı’ya teşekkür etti.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ilçenin ve vatandaşların talep ve görüşlerinin takipçisi olduklarını ifade ederek “ASKİ Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmede merkez içme suyu ve bazı büyük mahallelerimizin kanalizasyon çalışmalarının bu yıl içinde yapılacağı sözünü almıştık. Bu dört mahallemiz Yenice, Yurtbeyli, EmirlerKesikkavak ve Demirözü mahallelerimiz. Bugün de burada sizlerle bir araya gelerek taleplerinizi dinleyecek.” diye konuştu.

Toplantıda söz alan AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir sumatik sorununu dile getirerek ASKİ yetkililerinden sumatiğin tekrar getirilmesini talep etti.

Prof.Dr. Kınacı “Haymana Merkez İçme suyu ve 4 mahallenin kanalizasyon alt yapısı bu yıl bitecek”

Konuşmaların ardından söz alan ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı geliş maksatlarını ihtiyaçları yerinde görmek olarak özetledi, Büyük Şehir Belediye Başkanı’nın talimatları doğrultusunda vatandaşların görüşlerini alarak çözüm aramak üzere geldiklerini belirterek, “Haymana Belediye Başkanımız Özdemir Turgut ile daha önce yaptığımız görüşmede de belirttiğimiz gibi bu yıl içinde 61 km’lik Haymana Merkez İçme Suyu yenileme çalışmaları ve nüfusu fazla olan 4 mahallenin kanalizasyon alt yapı çalışmalarını bitireceğiz.  Önümüzdeki yıl içinde de sırasıyla nüfus yoğunluğuna göre inşallah diğer mahallelerimizde de kanalizasyon çalışmalarını yapacağız. ” dedi. ASKİ yetkilileri sumatiğin de tekrar geleceğini belirttiler.

Muhtarlar isteklerini dile getirdi

Aski Genel Müdürü Kınacı’nın konuşmasının ardından tek tek söz alan muhtarlar mahalleleriyle ilgili isteklerini iletti. Muhtarların taleplerini dinleyip not alan Kınacı, yavaş yavaş bütün istekleri yerine getirmeye çalışacaklarını belirtti. Muhtarlar ayrıca isteklerini yazılı olarak da ASKİ Genel Müdürü’ne sundular.