Tarih: 08.03.2018 09:55
ASKİ’den Haymana’ya 2 müjde

ASKİ’den Haymana’ya 2 müjde

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ile bir görüşme gerçekleştirdi. Başkan Turgut, görüşmede ASKİ Genel Müdürü Kınacı’dan,  61 km’lik Haymana merkez içme suyu hatlarının tümünün yenilenme sözünü aldı.  Merkez içme suyu yenileme çalışmaları AYKOME kararı doğrultusunda Nisan ayında başlayacak ve 45-60 gün arasında bitecek. Çalışmalar bittiğinde Haymana’nın içme suyu problemi kalmayacak.

Başkan Turgut, görüşmede ayrıca, Sindiren (Yenice) mahallesinin kanalizasyonunun yapılacağı sözünü de aldı. Diğer mahallelerde de nüfus yoğunluğuna göre sırasıyla kanalizasyon çalışması yapılacak.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, yaptığı açıklamada “Sayın ASKİ Genel Müdürümüzden Haymana’mızın içme suyu hatlarının yenilenme sözünü aldık. AYKOME kararı doğrultusunda Nisan ayında çalışmalar başlayacak, 45 ila 60 gün arasında da bitecek. İnşallah Haymana’mızın içme suyu problemi çözülmüş olacak. Yenice mahallemizde de kanalizasyon çalışması yapılacağını belirtti Sayın Kınacı, diğer mahallelerimizde de, nüfus yoğunluğuna göre, sırasıyla inşallah yapılacak.  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna ve ASKİ Genel Müdürümüz Sayın Cumali Kınacı’ya teşekkür ediyor, Haymana’mıza Hayırlı olsun diyorum.” diye konuştu.