Tarih: 19.07.2017 12:11
Aydın Aydın Haymanalıları coşturdu

Aydın Aydın Haymanalıları coşturdu

Sunuculuğunu ünlü sanatçı Aydın Aydın’ın yaptığı TRT Kurdi’nin sevilen programı “Çepık” Haymana Cimcime Meydanı’ndan canlı olarak yayınlandı. Haymanalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, 21. Dönem milletvekili Hüsamettin Korkutata, TRT Kurdi Haber Dairesi Başkanı Gülabi Eryaman, Haymana Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, Haymana Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Haymana CHP İlçe Başkanı Naci Sezer, MHP İlçe Başkanı Ekrem Yörümez, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar katıldı.

Haymana’da yıllardır birlik beraberlik içinde yaşayan vatandaşlarımız gecede Türkçe-Kürtçe türkülere hep beraber eşlik edip, el ele kol kola halaylar çekerek güçlü bir birlik beraberlik mesajı verdi.

Festival tadında bir gece

Aydın Aydın’ın izleyicileri coşturduğu, programın diğer sanatçı konukları; Yağız, Ekin, Ankaralı Coşkun, Çiğdem Doğan ve Haymana’nın önemli sanatçılarından Hünkar söyledikleri türkülerle Haymanalılara festival tadında bir gece yaşattılar. Programın bir bölümünde yerel sanatçılar Haymanalı İdo ve Ozan Ahmet Demir de sahne aldı.

Haymana’nın her yönüyle tanıtıldığı programın son bölümünde ise Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ve Haymana belediye Başkanı Özdemir Turgut sahneye çıkarak birer konuşma yaptılar. Başkan Turgut konuşmasında Haymana’nın tarihi önemine ve kaplıca suyunun dünyanın bir numaralı suyu olmasına değinerek “Haymanamız kadim uygarlıklara ev sahipliği yapmış, Sakarya Meydan Muharebesinin de geçtiği topraklardır. Kurtuluş Savaşı’nın “Son Kale”’si Haymana’dır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Bakanlar Kurulu Kararıyla Tarihi Milli Park ilan edilmiştir. Milli park çalışmalarımız sürüyor. Şu ana kadar 2000 şehit mezarı bulundu bunlar için anıt mezar yapıldı. Suyumuz ise dünyanın bir numarası. Bunu tescil ettirdik. Yaşlanmayı geciktiriyor, cilde iyi geliyor, Alzheimer’dan diş hastalıklarına kadar her derde deva oluyor. Ekranları başından bizleri izleyen herkesi Haymanamıza bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaymakam Hüseyin Göktürk ise “TRT Kurdi’nin istikrarlı bir şekilde devam eden ve sevilen programı Çepik’in ilçemizde yayınlanmasından ötürü mutluluk duyduk. Bizlere güzel bir yaz akşamı yaşattığınız için teşekkür ederim.”  

Daha sonra Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut programa katılan sanatçılara çeşitli hediyeler takdim etti.

Program sanatçıların hep beraber söylediği türkülerle sona erdi.