Tarih: 22.06.2017 14:25
Başbakan Binali Yıldırım Haymana’da

Başbakan Binali Yıldırım Haymana’da

Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım Haymanalı Şükrü ve Maviş Sarı Çiftinin iftar konuğu oldu. Başbakan’a Haymana ziyaretinde; Ankara Valisi Ercan Topaca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan,  AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ve Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay da eşlik etti.

Başbakan Binali Yıldırım’ı Haymana’da; Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı.

İftarın ardından Cimcime Meydanında bulunan parka geçen Başbakan Binali Yıldırım burada vatandaşlara hitap etti.  Başbakan Yıldırım’dan önce kısa bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, “Başbakanımız ‘Yıllardır bizleri destekleyen Haymana’da iftar açmalıyım.’ diyerek Haymanamıza geldi. Allah razı olsun. Şeref verdi. Bizler de sorunlarımızı, taleplerimizi ve çalıştığımız konuları hem sözlü olarak hem de bir dosyada kendisine sunduk.” diye konuştu. 

15 Temmuz’da destan yazdınız

Haymana’nın kadim bir geçmişe sahip olduğunu ve Haymana’ya gelmeyi hep arzu ettiğini belirten Başbakan Binali Yıldırım Haymana adının Ertuğrul Gazi’nin annesi Hayme Ana’dan geldiğini ifade ederek  “Hayme Ana’nın esas adı Devlet Ana’dır. Devletin kurulduğu topraklar bu mübarek topraklardır.” diye konuştu.  Haymana’nın vatanına, milletine, bayrağına gönülden bağlı, ülkesini, milletini seven vatan evlatlarının merkezi olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım “Sizlere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim.  15 Temmuz gecesi destan yazdınız. Türksat’ı bombalamaya çalışan alçaklara karşı binlerce Haymanalı akın akın Gölbaşı’na gitti o hayâsızlara dersini verdi. Polatlı’dan Ankara’ya darbeye katılmak için gelen o alçakları durdurun sizlersiniz. Darbe sonrası meydanları boş bırakmadınız. Bir ay boyunca gece gündüz meydanları doldurdunuz. Sizin bu kahramanlığınız nesilden nesile anlatılacak. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Başbakan’dan Özdemir Turgut’a övgü

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’tan övgüyle bahsederek “Belediye Başkanımız daha iftarımızı açmadan dosyaları açtı. Taleplerini, sorunlarını bize bildirdi. Dersine iyi çalışmış. Belediye Başkanımız belediye meclis üyesiyken de Haymana’nın yolları için uğraşıyordu. Yol tek şeridi bitti. Diğer şerit bu yıl içinde tamamlanacak. Diğer taraftan Konya bağlantı yolu da bitmek üzere… Sizler yıllar boyu bize hep destek verdiniz. Ne isteseniz hakkınız.” dedi. Vatandaşların doğalgaz talebine “Doğalgaz gelecek, doğalgaz geliyor.” diyen Yıldırım “Haymana’da fakülte talebi de var, o da gelecek.” diye konuştu. Başbakan Yıldırım, Ankara Valisi Ercan Topaca’nın verdiği bilgi notunu okuduktan sonra Ankara Valiliğinin ilçeye bir de turizm meslek lisesi yapacağının müjdesini de verdi.

Haymana kaplıcalarının tanıtımına destek sözü

Haymana kaplıcalarının öneminden bahseden Başbakan Yıldırım Haymana kaplıcalarının tanıtımına yönelik her türlü desteği vereceklerini ifade etti.