Tarih: 28.05.2018 09:13
Başkan Tuna Haymanalılarla iftarda buluştu

Başkan Tuna Haymanalılarla iftarda buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna iftar programına katılmak üzere Haymana’ya geldi. İlçe girişinde Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye Meclis Üyeleri ve partililerce karşılanan Tuna buradan ilçe merkezine gezdi.

İlçe Merkezinde Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir ile tek tek esnafları dolaşan Tuna esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet edip bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Esnaf ziyaretinin ardında Haymana Belediyesi iftar çadırına geçen Başkan Tuna, Başkan Turgut ve beraberindekiler burada Haymanalılarla iftar açtı.

İftarın ardından Cimcime Sultan Termal Tesislerine geçen Başkan Tuna burada Haymana AK Parti ilçe teşkilatıyla bir araya geldi.

Başkan Tuna; Önceliğimiz Su ve Yol

Toplantıda ilk sözü alan AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir “ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna burada, hepimizin sorularını ve görüşlerini alacak, Haymanamıza geldiği için bir kez Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Ankara- Haymana karayolu için teşekkür ederek başladığı konuşmasını “Karayolunun tamamlanmasıyla büyükşehir belediyemiz grup yollarına daha fazla eğilecek. Bu yıl için 350 km sözü aldık. Ayrıca neredeyse 60 yıl önce yapılmış 61 km’lik Haymana merkez içme suyu hattımız da bu sene yenilenecek. Taziye evimiz bitti. Pazar yerimizin ihalesi 4 Haziran’da yapılacak. Haymana Belediyesi olarak bizler de suyumuzun tescilini yaptırdık. Dünyanın En İyi Termal Suyu olduğumuz tescillendi. Başbakanlık Tanıtma Fonu Desteğiyle termal suyumuzu yurt dışı ve yurtiçi fuarlarda tanıtıyoruz. Reklam çalışmalarımız devam ediyor. Bir diğer önemli özelliğimiz Kurtuluş Savaşı’nın Son Kalesiyiz. Haymana olmasaydı belki bugün Türkiye olmazdı. Tarihi Milli Park ilan edildik. Çalışmalar sürüyor. Bittiğinde Haymana’mız tıpkı Çanakkale gibi önemli bir değer olacak.” diye sürdürdü.

Konuşmaların ardından söz alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna önceliklerinin su ve yol olduğunu belirterek “Önceliğimiz Ankara’mızın su ve yol sorununu bitirmek bütün çalışmalarımız bu yönde. Haymana için de bu yönde çalışmalarımız var. Makinelerimiz bazı mahallelere girmiş durumda, inşallah bu sorunları çözeceğiz.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Haymana Paşa Camii’nde kıldığı teravih namazının ardından Haymana’dan ayrıldı.