Tarih: 19.02.2019 11:44
Başkan Turgut esnafı bilgilendirdi

Başkan Turgut esnafı bilgilendirdi

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği “Esnaf Bilgilendirme” toplantısında esnaflarla bir araya geldi. Toplantıya Haymanalı esnaf ve sivil toplum temsilcilerinin yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Meclis Üyeleri ve AK Parti teşkilatı da katıldı.

 

Borçlu bir belediye devraldık

 

2014 yılında göreve geldiklerinde borçlu bir belediyeyle karşılaştıklarını belirten Özdemir Turgut “Arsalarımız, belediyemiz hatta araçlarımız bile hep hacizliydi. Borçları yapılandırdık ve 60 aya bölerek 47 taksitini ödedik. Her ay önemli bir miktar bu yapılandırma için kesiliyor. Az bir borç kaldı.”

 

Göreve geldiklerinde “ilk işimiz milli park” dediklerini ifade eden Başkan Turgut “Haymanamız tarihi milli park ilan edildi. 94 yıl sonra hak ettiği değere kavuştu. Bu ne demek Haymana’nın ikinci bir Çanakkale olması demek. Şehitliklerimiz yapıldı. Çalışmalar devam ediyor. Zamanla Haymana’mız tıpkı Çanakkale gibi önemli bir tarih turizmi noktası olacak.”   

 

İkinci önemli projelerinin ise Haymana termal suyunu dünyaya tanıtmak ve “Dünyanın En İyi Termal Suyu” olarak tescil ettirmek olduğunu belirten Turgut “Biliyorsunuz yıllarca Dünyanın En İyi ikinci suyu Haymana’da deniliyordu ama elimizde belge yoktu. Başbakanlık Tanıtma Fonuna yaptığımız projeyle hem suyumuzun aslında “Dünyanın En İyi Termal Suyu” olarak tescillettirdik hem de proje kapsamında yurtdışında 6 ülkede Haymanamızı tanıttık. Yurtiçinde önemli fuarlara katıldık. Televizyon kanallarında, sinema salonlarında Haymanamızı tanıttık. Haymana tarihinde görmediği bir tanıtım ve reklam atağına kalktı.”

 

Doğalgaz’da ilk kazma 2019’da

Haymana-Ankara yolu, Taziye Evi, kapalı pazar yeri, çöp aktarım İstasyonu, içme suyu hattının yenilenmesi, EGO seferlerinin başlaması ve Kültür Merkezinin yenilenmesi gibi önemli hizmetleri gerçekleştirdiklerini belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut doğalgaz’da ilk kazmanın bu yıl vurulacağı müjdesini yineledi.

 

Şirket Personeline ve esnafa ödeme yapılacak

Şirket personelinin ve esnafların alacakları konusunda da bilgi veren Başkan Turgut “Bir arsamız var. Onun satışından elde edilecek gelirle şirket personeli ve esnaflarımıza ödeme yapacağız.” dedi.

 

Millet Bahçesi yapacağız

Önümüzdeki dönem yapmayı planladığı projelerden de bahseden Başkan Turgut Haymana’ya değer katacak bir millet bahçesi yapacaklarını ifade etti. “Hasan Ağa deresi diye tabir ettiğimiz mevkiiye Millet Bahçesi yapacağız. Projesi hazır, imarını yaptırdık. Oradaki vatandaşlarımızın da mağdur olmayacağı bir çalışmayla yapacağız. Hem vatandaşlarımızın karlı çıkacağı hem de Haymana’mıza değer katacak bir proje olacak.” diyen Başkan Turgut Sanayiyi de yeni TMO’nun yanına taşıyacağını söyledi.

 

 

 

“Özhaseki Ankara için bir şans”

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin deneyimi, yaptıkları ve projeleriyle Ankara için bir şans olduğunu belirten Başkan Turgut “Sayın Özhaseki Kayseri’de 21 yıl belediye başkanlığı yapmış ve çok büyük işler başarmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı deneyimi var. Bilgisi donanımı ve projeleriyle Ankara’mız bir şanstır. Haymana olarak arkasında durmalıyız.” dedi.