Tarih: 01.08.2018 16:39
Başkan Turgut halkı bilgilendirdi

Başkan Turgut halkı bilgilendirdi

 

      Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut bugüne kadar yapılan çalışmalar, bundan sonra yapılacaklar ve kamuoyunun merak ettiği konuları içeren bir halkı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

            Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, İlçe Teşkilatı, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir Beşkaya, Muhtarlar Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Sıvacı, Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı Suat Dinç, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.

            Ankara- Haymana Karayolu, Termal Su, Tarihi Milli Park projelerinin uzun vadeli ve prestij projeler olduğunu ifade eden Başkan Turgut bunların Haymana’ya değer katacağını belirtti.

          Mali tablolarla ilgili bilgi de veren Başkan Turgut vatandaşlardan özellikle sosyal medyada dolaşan rakamlara itibar etmemelerini isteyerek “18 -20 trilyonluk arsa satışı yaptığımız gibi asılsız rivayetler dolaşıyor. Sattığımız arsa bedeli 7,5 milyon. Bu paraları da belediyemizin borçları için kullandık. Belediyeyi borçsuz devrettiğini iddia edip 77 milyon TL borç bırakanların borçlarını ödüyoruz. Borcumuz var ama ödenmeyecek bir borç değil ödüyoruz. Bittiğinde de önümüz açık.” dedi.

       Millet Bahçesi Müjdesi

     Toplantıda bir de müjde veren Haymana belediye Başkanı Özdemir Turgut daha önce vadi projesi olarak tasarlanan projenin Millet Parkı olacağını belirtti.

      Yol ve asfalt çalışmaları sürüyor

    Bugüne kadar yapılan yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Turgut Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra Haymana Belediyesi olarak da sokak ve mahalle aralarında asfaltlama çalışmaları yaptıklarını belirtti.

     İçme suyu hattı yenileniyor, Pazar Yeri 3 ay sonra bitiyor, Doğal gaz 2019’da

    Başkan Turgut Haymanalıların merakla beklediği İçme Suyu hattı, Pazar Yeri ve Doğal gaz hakkında da bilgi verdi.  “İlçemizin içme suyu hattı yıllar önce yapılmış. Bu yıl yenilenecek. 61 km’lik hat yenilenmiş olacak. İhalesi 27 Ağustos’ta yapılacak. Pazar yerimizin temelini attık. İnşaat çalışmaları sürüyor. 3 ay sonra bitecek. Doğal Gaz için geçtiğimiz günlerde Başkent Doğal Gaz yetkilileriyle güzergâh toplantısını gerçekleştirdik. Çalışmalar sürüyor. Haymana’mız 2019 yılında doğal gaza kavuşacak.” diye konuştu.

        Haymana Tanıtım filmi, projeksiyon gösterisi ve vatandaşların sorularının ardından toplantı sona erdi.