Tarih: 22.04.2016 12:57
Başkan Turgut Koltuğu Devretti

Başkan Turgut Koltuğu Devretti

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık görevini Yenice Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Ömer Faruk TOP’a devretti.

Yeni başkan Ömer Faruk TOP öncelikle 2 projesinin olduğunu ifade etti. Başkan Ömer Faruk Top projelerinden ilkinin Haymana’yı yeşillendirmek ikincisinin ise Haymana’yı uluslar arası alanda daha fazla tanıtarak Haymana turizmini geliştirmek olduğunu söyledi.

Daha sonra Haymana Belediyesi Fen İşleri Müdürü Salim OSANMAZ’ı arayan Başkan Ömer Faruk Yenice ortakulu’nun bahçesinin düzenlenmesini ve Haymanadaki parkların ihtiyaçlarının giderilmesini talep etti. Zabıta Müdür Nuri GÜNEY’le de görüşen genç başkan Pazar yerlerinin ve esnafların denetlenmesini söyledi.

Günün anlam ve önemi nedeniyle bir konuşma yapan Başkan Ömer Faruk TOP konuşmasında tüm dünya ülkelerinin liderlerine seslenerek barış ve huzur dolu bir dünya için çalışmalarını ve çocuklar için yaşanılabilir bir dünya bırakmalarını istedi.

Törende bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Başkan Ömer Faruk TOP’un Haymana için istediklerini emir telakki ettiklerini zaten kendi projelerinin de bunlar olduğunu bu amaçla daha fazla çalışacaklarını ifade etti.