Tarih: 07.06.2016 10:49
Başkan Turgut Vatandaşlar ve Protokolle İftar Çadırında Buluştu

Başkan Turgut Vatandaşlar ve Protokolle İftar Çadırında Buluştu

Mübarek Ramazan Ayı münasebetiyle Haymana Belediyesi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de Cimcime Meydanında açılan iftar çadırı. Haymanalıar ve misafirler ramazan ayı boyunca iftarını burada ücretsiz açabilecek. Haymana Belediyesi  ve Haymanalı hayırseverlerin elbirliğiyle  organize ettiği iftar çadırının ilk günkü konukları, Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Garnizon Komutanı Ömer SEYHAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve eşi Sema TURGUT, Haymana Belediye Başkan yardımcıları Talip KAPICI, Bekir GÜÇBEY, Birim Müdürleri ie Belediye Meclis üyeleri AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem KANDEMİR ve ilk günkü iftara sponsor olan Grannos Termal Oteli sahibi Hacı ŞAHİN ile Grannos Termal Oteli Genel Müdürü Hüseyin ÇİÇEK oldu.

Özellikle yurtlarından uzak ülkemizin misafiri olan Suriyeli vatandaşlarımızın katıldığı iftar çadırına Haymanalılar ve ilçemizdeki yerli turistler de yoğun ilgi gösterdi.

İftar öncesi ve sonrasında çadırda incelemelerde bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT “11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayı nedeniyle Haymana Belediyesi olarak, hayırsever vatandaşlarımızın da desteği ile, çeşitli nedenlerden ötürü iftarını evinde açamayacak vatandaşlarımızın yararlanması için Ramazan ayı boyunca ücretsiz yemek hizmeti vereceğiz. Bunun yanı sıra ramazan ayı boyunca sosyal ve kültürel etkinliklerimiz de olacak. Ben bu vesileyle bir kez daha başta Haymanalı hemşehrilerimiz olmak üzere bütün İslam aleminin ramazan-ı Şerif’ini kutluyorum.” diye konuştu.