Tarih: 30.09.2015 15:53
Başkan Turgut ve Milli Eğitim Müdürü Yurtdaş’tan Doğdukları Okudukları Mahalleye Ziyaret

Başkan Turgut ve Milli Eğitim Müdürü Yurtdaş’tan Doğdukları Okudukları Mahalleye Ziyaret

Haymana’da 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı açılış etkinlikleri mahalle okullarının ziyaretiyle devam ediyor.  Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Haymana Belediyesi Başkan Yardımcısı Talip KAPICI, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Oğuz YÜCEL, Yenice ilköğretim okulu ve Yenice Dilaver Temizhan Çok Programlı Lisesi’ni ziyaret ettiler.

Ziyaretin diğer bir önemi; Yenice (Sindiren) doğumlu Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT İle yine Yenice’de doğup orada okuyan Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş’ın katılımıydı.

Okulları ziyaret eden Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN “Sevgili çocuklar sizler de yarın büyüyüp, okuyup Sayın Özdemir Turgut gibi Belediye Başkanı, Sayın Enver Yurtdaş gibi İlçe Milli Eğitim Müdürü olabilirsiniz. Bunun için derslerinize çok çalışın, öğretmenlerinizin dediklerini yapın yarın daha büyük mevkilere gelme şansınız olsun.” dedi.  Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ise “Kendi doğduğum mahalleye geldiğim için mutluyum. Sayın Kaymakamımızın da belirttiği gibi sizlerin arasında da yeni Özdemir TURGUT’ların, Enver YURTDAŞ’ların çıkmaması için hiçbir neden yok. Bunun için derslerinize çok çalışın.” diye konuştu.   Kaymakam Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Mili Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ önce sınıfları dolaşıp, öğrencilerle sohbet edip, öğrencilere çanta ve eğitim seti hediye ettiler. Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerin sorunlarını dinleyip not aldılar. Çıkışta öğrencilere çam fidesi dağıttılar.

Yenice İlkokulu’nun ardından Kaymakam ve Belediye Başkanı ile beraberindeki heyet Yenice Dilaver Temizhan Çok Programlı Lisesi’nde ziyaret ederek yeni ders yılında öğretmen ve öğrencilere başarılar dilediler.