Tarih: 01.04.2016 13:27
Başkan Turgut’tan Büyükelçilere Haymana Daveti

Başkan Turgut’tan Büyükelçilere Haymana Daveti

 Kısa adı MİKTA (Mexico, Indonesia, Korea, Turkey, Australia) olan 5 ülkenin oluşturduğu kuruluş Avustralya Günü dolayısıyla bir araya geldi. Resepsiyona, BM Kalkınma Programı Mukim Temsilcisi Kamal MALHOTRA, AK Parti Van Milletvekili Burhan KAYATÜRK, CHP İstanbul Milletvekili Şafak PAVEY, TCDD Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ömer YILDIZ, Büyükelçi Hakkı Emre YUNT gibi siyaset, akademi ve iş dünyası ile diplomatik erkan yoğun ilgi gösterdi. Avustralya’nın Türkiye, Gürcistan, Azerbeycan Büyükelçisi Ekselans James LARSEN’in büyükelçilik konutundaki davetine Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’da katıldı.

Son 2 yıldır her fırsatta Haymana’yı ziyaret eden Büyükelçi LARSEN resepsiyonda Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’la yakından ilgilenip diğer konuklarla tanıştırdı.

Başkan TURGUT, Meksika Büyükelçisi Martha BARCENA, Endonezya Büyükelçisi Wardana, Güney Kore Büyükelçisi Cho YUN-Soo ile sohbet ederek Haymana kaplıcalarını tanıttı. Büyükelçileri Haymana’ya davet etti.

Gecede MİKTA ülkelerinin geleneksel lezzetleri konuklara ikram edildi.