Tarih: 10.04.2015 16:37
Başkan Turgut’tan Emniyet Teşkilatına Anlamlı Ziyaret

Başkan Turgut’tan Emniyet Teşkilatına Anlamlı Ziyaret

Haymana’da Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan kutlamaya Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver YURTDAŞ, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Oğuz YÜCEL, Haymana Belediyesi Meclis Üyeleri İrfan KUTSAL ve Erdal ÖZER, Haymana Belediyesi Başkan Yardımcısı Sevil BALCI ATAK, Haymana Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZTAŞ, Haymana Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ahmet Nazmi KARACA, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim UÇAK, Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksekokulu Sekreteri Fehmi DOĞANÇAY, Haymana Devlet Hastanesi Başhekimi Tekin AKBABA, Haymana Muhtarlar Derneği Başkanı Abdülkadir BEŞKAYA, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Okul Müdürleri katıldılar.

Törende bir konuşma yapan Haymana İlçe Emniyet Müdürü Bülent DEMİR; ”Bu önemli günümüzde bizi ziyaretinizden dolayı teşekkür ederiz. İlçe Emniyet Müdürü olarak atandığım günden itibaren Haymana’da gördüğüm sıcak dostluk ve ilgiden çok memnun kaldım. Haymanada bazı küçük hadiseler yaşansa da çok güvenli ve huzurlu bir ilçedir.” dedi.

Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN; “Görevim dolayısıyla bulunduğum ilçeler arasında suç oranları bakımından yaptığım karşılaştırmalarda gördüm ki Haymana suç oranı en düşük ilçelerin başında geliyor. Gerçekten Emniyet Müdürümüzün de belirttiği gibi dışarıdan kaynaklı bazı hırsızlık olayları görünse de Haymana çok huzurlu ve güvenli bir kent. Emniyet mensuplarımız 24 saat görevlerinin başında, inşallah bu hırsızlık olaylarının failleri kısa sürede yakalanacaktır. Bazı dolandırıcılık hadiseleri polisimizin sıkı takibi ile ortaya çıkarılmıştır.” dedi.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; ”Canımızı ve malımızı emanet ettiğimiz Polis Teşkilatımızın 170. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Polislik öyle bir meslek ki, gerektiğinde polislerimiz canını bile feda etmekten çekinmezler. Haymana gerçekten güvenli ve huzurlu bir ilçedir. Sizler varsanız bizlerde evimizde rahat ve huzur içindeyiz. İnşallah 170 değil 1700 yıl daha kuruluş yıl dönümünüz kutlanır.” dedi.