Tarih: 31.08.2015 17:02
Başkan Turgut’tan Şampiyon Kübra’ya Ödül

Başkan Turgut’tan Şampiyon Kübra’ya Ödül

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; 29 Ağustos 2015 tarihinde Çerkezköy’de gerçekleşen 2. Uluslararası Taekwondo Şampiyonasında ülkemizi ve Haymana’yı temsil eden Haymana Belediyespor Kulübü sporcusu Kübra ÖZTÜRK’e ödül verdi. Azerbaycan, İran, Irak, Bulgaristan, Ukrayna, Kosova, Yunanistan, Almanya ve Fransa’dan 300 sporcunun katıldığını turnuvada 46 kilo kategorisinde yarışan sporcu Kübra ÖZTÜRK tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’u makamında ziyaret eden, şampiyon Kübra ÖZTÜRK ve antrenörü Burhan TETİK desteklerinden dolayı Başkan TURGUT’a teşekkür ettiler. Şampiyona hakkında Başkan TURGUT’u bilgilendiren antrenör Burhan TETİK, Kübra ÖZTÜRK’ün Milli Sporcu olma yolunda büyük yol aldığını belirterek, zor bir müsabakada yerli yabancı rakiplerini yenerek Haymana Belediyespor Kulübü’nün adını duyurmaktan onur duyduklarını dile getirdi.

Başkan TURGUT; Şampiyon Kübra ÖZTÜRK’ü 2 Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdikten sonra zafer pastasını da onlarla birlikte kesti. Antrenör Burhan TETİK’e kol saati ve takım elbise hediye eden Başkan TURGUT; ”Şampiyonumuz Kübra ÖZTÜRK elde ettiği başarı ile hem ilçemizin adını duyurmuş hemde bizleri onure etmiştir. Bundan sonraki spor yaşantısında da şampiyonumuza desteklerimizi sürdüreceğiz. Haymanamız adına bize bu gururu yaşatan Şampiyonumuz Kübra ÖZTÜRK’e teşekkür ediyorum.” dedi.Başkan TURGUT ve Belediye Meclis Üyeleri ile fotoğraf çektiren Kübra ÖZTÜRK, daha sonra Haymana Kaymakamı Turan ERDOĞAN’ı makamında ziyaret etti.

Kaymakam ERDOĞAN, başarısından dolayı Kübra ÖZTÜRK’ü tebrik etti ve ödül verdi. Haymana’da sportif faaliyetlere olan desteğinden dolayı Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’a da teşekkür eden Kaymakam ERDOĞAN; “Haymanalı iş adamlarının, başarılı sporculara destek olmalarını istiyoruz. Haymana Kapalı Spor Salonunun tadilatı için gerekli ödenek çıktı ve en kısa zamanda ise sporcuların rahat bir ortamda çalışmaları sağlanacaktır.” dedi.