Tarih: 17.10.2018 21:40
Başkan Turgut’tan yatırımcılara Haymana daveti

Başkan Turgut’tan yatırımcılara Haymana daveti

Son yıllarda git gide önemi artan termal ve sağlık turizminde söz sahibi olmak isteyen Ankara’da çalışmalar sürüyor. Bu amaçla Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde "Ankara'da Sağlık Turizminin Geliştirilmesi Eylem Planı Toplantısı" gerçekleştirildi.


ATO Congresium VIP Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal,Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl, Afyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, sağlık ve termal alanında hizmet veren kamu kurum ve özel kuruluşların temsilcileri katıldı.


Başkan Turgut “Termal yatırımcıları Haymana’mıza bekliyoruz”


Toplantıda bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut göreve geldiklerinden beri Haymana kaplıcalarını geliştirmek ve tanıtmak adına çok önemli çalışmalara imza attıklarını ve yatırımcıları Haymana’ya yatırım yapmaya beklediklerini ifade etti. Başkan Turgut “Haymana sahip olduğu termal potansiyelle dikkat çekmektedir. Termal Turizm alanı olarak ilan edilmiştir. Geniş arazilere sahip olması ve 49 yıllığına kiralanabilmesi ve bir termal yatırımın 5 yıl gibi bir sürede kendini amorti ettiği düşünülürse ‘Dünya’nın En İyi Termal Suyu’ olarak tescillenen Haymana’mız yatırımcılarımız için oldukça caziptir.” diye konuştu.