Tarih: 30.07.2018 16:53
Berdan Mardini coşturdu

Berdan Mardini coşturdu

Ünlü sanatçı Berdan Mardini’nin sunuculuğunu yaptığı TRT Kurdi’nin sevilen programı “Berdan Mardini Show” Haymana Sindiren mahallesinden canlı olarak yayınlandı. Haymana Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen yayına gerek Sindirenliler gerekse ekranları başındaki Haymanalılar yoğun ilgi gösterdi.

Haymana Belediyesi Sindiren mahallesi semt birimi bahçesinde gerçekleştirilen programın konukları Filiz Kılıç ve Haymanalı sanatçı Hünkar ve Berdan Mardini söyledikleri türkülerle izleyicileri coşturdu. Başta haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut olmak üzere canlı yayını izlemeye gelenler ünlü sanatçıların söyledikleri türkülerle bol bol halay çekti.

Başkan Turgut’tan Mardini’ye plaket

Programın sonuna doğru sahneye davet edilen Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Berdan Mardini’ye ve TRT’ye plaket sundu. Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak Uluslarası tescile sahip olduklarını belirten Başkan Turgut “Haymana Termal Suları yaptığımız proje ile Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescillendi. Suyumuz eklem romatizma hastalıkları, Alzheimer gibi birçok hastalığın tedavisinin yanı sıra en önemli özelliği olarak yaşlanmayı geciktirici özelliği var. Ayrıca Haymanamız Kurtuluş Savaşı’nın Son Kalesidir. Düşman kuvvetleri bu topraklarda durduruldu.  Bu özelliği ile Tarihi Milli Park ilan edildi. Şehitliklerimiz ypıldı. Çalışmalar devam ediyor. Tüm Türkiye’yi termalin ve tarihin buluştuğu bu topraklara bekliyorum.” dedi.

Programda ayrıca Haymanalı yöresel sanatçılar Derdo ve Haymanalı Beko da türküler söyledi.