Tarih: 02.08.2017 10:10
Büyük Ankara Festivalinde Haymana’ya yoğun ilgi

Büyük Ankara Festivalinde Haymana’ya yoğun ilgi

Bu yıl 7.si düzenlenen Büyük Ankara Festivali Atatürk Kültür Merkezi’nde (Eski Hipodrom) devam ediyor. Dünyanın en iyi termal suyu olarak tescillenmesiyle birlikte tanıtım çalışmalarına hız veren Haymana Belediyesi de açtığı stantla festivalde yer alıyor.

Haymana Belediyesi’nin hazırlattığı, Haymana’yı ve termal suyu tanıtan broşür, kültür haritasının yanı sıra çocuklar için hazırlanan masal ve boyama kitabı, hamam setleri ve otellerimizin tanıtım kitapçıkları stantta sergileniyor.  Ücretsiz çay ikramının yapıldığı Haymana standında ayrıca ilçemiz esnaflarından Cuma Koyuncu’nun sergilediği hatıra eşyalar ve Haymana’nın meşhur koyun yoğurdu ve sucuğu da Ankaralılara tanıtılıyor.

Festival süresince Haymana standında bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut hem Ankara’da yaşayan Haymanalılardan hem de Ankaralılardan yoğun ilgi görüyor. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayan Başkan Turgut vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

6 Ağustos Pazar akşamı sona erecek festivalde şu ana kadar Haymana standını, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, ASKİ Haymana Bölge Şefi Yasin Bilir, 15 Temmuz gazileri, BAŞKON Genel Başkan Yardımcısı Şelale Oğuztürk, Haymanalı İşadamı Atilla Süslü, Haymana Dernekler Federasyonu Başkanı Suat Dinç, Sincan Haymanalılar Dernek Başkanı Abdullah Baygın, Fatih Haymanalılar Dernek Başkanı Kasım Don, Çankaya Haymanalılar Dernek Başkanı Ayhan Akbenli gibi isimlerin yanı sıra vatandaşlar ziyaret etti.