Tarih: 28.04.2015 15:10
Büyükşehir Belediyesinin   Ankara’yı Tanıtım Gezilerine  Haymana’dan Yoğun İlgi

Büyükşehir Belediyesinin Ankara’yı Tanıtım Gezilerine Haymana’dan Yoğun İlgi

 Ankara Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce Ankaralıya, yaşadıkları şehri tanıtmak ve farklı bir gözle bakmalarını sağlamak amacıyla karış karış Ankara’yı gezdiriyor.

Büyükşehir Belediyesi, otobüs ile Ankaralılara başkentin en önemli proje alanlarını ücretsiz gezdiriyor. Tur, Anka park, Hacı Bayram, Kuzey Ankara, Aile Yaşam Merkezlerini de kapsıyor. Ekipler, Kızılcahamam’dan, Güdül’e, Beypazarı’ndan Haymana’ya, Şereflikoçhisar’a, Elmadağ’dan, Bala’ya kadar Ankara’nın dört bir tarafındaki vatandaşları mahallelerden alıp, Ankara’yı gezdiriyor.

‘Ankara’ya farklı gözlerle bakın. Çok şeyin değiştiğini göreceksiniz.’Sloganıyla, gerçekleştirilecek tur ‘Hacı Bayram Camii ve çevresinin gezilmesiyle başlıyor. Eski Ankara Evleri’ni gezme imkanı bulan vatandaşlara Osmanlı Şerbeti  ikram ediliyor.İkinci durak olan Altınpark’ta yemek ikramı, Kuzey Ankara Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi’ne, Aile Yaşam Merkezi ve Ankapark’a geçiliyor. Bowling oynama imkanı sağlanıyor. Bu Geziye Haymanalı Kadınlarımızda yoğun ilgi gösteriyor.İlk kafile; 2 Mayıs Cumartesi Günü Haymana Kaymakamlığı Saat Kulesi önünden saat: 9.30 da kalkacak otobüslerle, hareket edilecek.