ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

1955 yılında Haymana Yenice'de (Sındıran) doğdum. Eğitimimi tamamladıktan ve askerlik görevimi yaptıktan sonra 1977 yılında Ankara’da çalışma hayatıma başladım. Başta demir–çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda faaliyetlerde bulundum. Evliyim 3 çocuk ve 5 torun sahibiyim.

1999 yılında  Ankara 1.Bölge Milletvekili adayı oldum. 2004 mahalli seçimlerinde AK Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi, 2009 Mahalli İdare Seçimlerinde AK Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi seçildim. Ankara Vakfı Üyeliğim, Ankara Meclisi Derneği Kurucu Üyeliğim devam etmektedir. Haymana Dernekleri Federasyon Başkanlığı görevinde bulundum.

30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Haymana Belediye Başkanlığı'na seçildim. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi  çatısı altında devam etmekteyim.

 

KONYA BAĞLANTI YOLUNDA SONA GELİNDİ

Konya Bağlantı yolunda sona gelindi

 

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut son 3 km asfalt çalışması kalan Haymana-Çalış-Konya bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.  Kalan 3 km’sinin asfalt çalışmasının ardından tamamlanacak olan Haymana-Çalış-Konya yolu Cumartesi günü trafiğe açılacak.  Başkan Turgut’tan müjde “Konya Köprülü Kavşak projesi seneye tamamlanacak”  Yolda incelemelerde bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Haymana-Çalış-Konya bağlantı yolu tıpkı Haymana-Ankara yolu gibi önemli güzergâhlarımızdan biriydi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu yolun vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasında emeği geçenlere şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Burada bir müjde daha vermek istiyorum. Bu yolla bağlantılı olan Konya Köprülü Kavşak projesi de inşallah seneye tamamlanacak.” dedi.