ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

1955 yılında Haymana Yenice'de (Sındıran) doğdum. Eğitimimi tamamladıktan ve askerlik görevimi yaptıktan sonra 1977 yılında Ankara’da çalışma hayatıma başladım. Başta demir–çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda faaliyetlerde bulundum. Evliyim 3 çocuk ve 5 torun sahibiyim.

1999 yılında  Ankara 1.Bölge Milletvekili adayı oldum. 2004 mahalli seçimlerinde AK Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi, 2009 Mahalli İdare Seçimlerinde AK Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi seçildim. Ankara Vakfı Üyeliğim, Ankara Meclisi Derneği Kurucu Üyeliğim devam etmektedir. Haymana Dernekleri Federasyon Başkanlığı görevinde bulundum.

30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Haymana Belediye Başkanlığı'na seçildim. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi  çatısı altında devam etmekteyim.

 

AKILLI KAVŞAK YENİLENDİ

Akıllı kavşak yenilendi

Yapıldığı günden beri Haymanalıların eleştirilerine konu olan ve zaman zaman kazaların yaşandığı akıllı kavşakla ilgili olarak Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimler sonunda kavşakta yeni bir düzenleme yapılması kararı alınmıştı.

Bu karar doğrultusunda başlayan çalışmalar sona erdi ve kavşak hizmete açıldı. Yeni projeye göre Ankara’dan gelen araçlar için Haymana’ya dönüş artık direkt veriliyor. Ayrıca kavşağın hemen yanındaki dere yatağına da köprü ve yan yol çalışması yapılıyor. 

Hizmete giren kavşakta incelemelerde bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Vatandaşımızın kavşakta yeni bir düzenleme yapılması konusunda yoğun bir talebi vardı. Bizler de vatandaşımızın mağdur olmaması, can ve mal kaybı yaşanmaması için girişimlerde bulunduk. Girişimlerimiz sonucunda yeni bir düzenleme yapıldı. Kavşağımız hizmete açıldı. Kara Yolları Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürü Öner Özgür başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza kazasız belasız yolculuklar diliyorum.” dedi.