ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

Haymana’nın Sındıran (Yenice) mahallesinde 1955 yılında doğdu. Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldu. Başta demir-çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Çankaya Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda ticari faaliyette bulundu.

Haymana Dernekler Federasyonu Başkanlığı, Ankara Vakfı Üyeliği, Ankara Meclisi Kurucu Üyeliği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Siyasete 1988 yılında Anavatan Partisi’nde katıldı. ANAP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkanvekilliği, 1999 yılında Ankara Birinci Bölge Milletvekili adayı oldu. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte 2002 yılında AK Parti’ye katıldı. 2004 ve 2009 mahalli seçimlerinde AK Parti’den Haymana İl Genel Meclis Üyesi oldu.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Haymana Belediye Başkanı seçildi. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında devam etmektedir.

Turgut, evli ve 3 çocuk babası, 6 torun dedesidir.

CENAZE İŞLEMLERİ

CENAZE İŞLEMLERİNDE BİR TELEFONUNUZDA YANINIZDAYIZ...

 

Cenaze sahibinin başvurusu halinde Belediye Zabıta Müdürlüğümüz sizlerin tüm cenaze işlemlerinde hemen yanınızda olacaktır.

Kefen, lokum ve kolonya Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır.

Ankara dışına giden cenaze sahiplerinden yakıt ücreti dışında herhangi bir ücret ve bahşiş talep edilmeyecektir.                                  Cenaze sahibinin yoksul olması durumunda istenildiği takdirde ücret alınmadan imam gönderilecektir.                                                                                                                                        Mobil Cenaze Hizmet Aracı

Kötü günde de hemşehrilerini yalnız bırakmayan Haymana Belediyesi Mobil Cenaze Hizmetleri Aracını devreye soktu.

Bir panelvan minibüs aracını cenaze hizmetleri için tahsis eden belediyemiz, aracı adeta bir ofis olarak düzenledi. İçinde bilgisayar, yazıcı, internet, masa, sandalye, dolap ve büro malzemeleri bulunan araçla birlikte doktor ve cenaze memurumuz cenaze evine giderek tüm resmi işlemleri yerinde hallediyor.

Cenaze işlemlerinde bir telefonunuzda yanınızdayız. Lütfen aşağıdaki telefon numaraları ile iletişim sağlayınız.