ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

1955 yılında Haymana Yenice'de (Sındıran) doğdum. Eğitimimi tamamladıktan ve askerlik görevimi yaptıktan sonra 1977 yılında Ankara’da çalışma hayatıma başladım. Başta demir–çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda faaliyetlerde bulundum. Evliyim 3 çocuk ve 5 torun sahibiyim.

1999 yılında  Ankara 1.Bölge Milletvekili adayı oldum. 2004 mahalli seçimlerinde AK Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi, 2009 Mahalli İdare Seçimlerinde AK Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi seçildim. Ankara Vakfı Üyeliğim, Ankara Meclisi Derneği Kurucu Üyeliğim devam etmektedir. Haymana Dernekleri Federasyon Başkanlığı görevinde bulundum.

30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Haymana Belediye Başkanlığı'na seçildim. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi  çatısı altında devam etmekteyim.

 

ALO ZABITA

ZABITANIN GÖREVLERİ Tüketicinin korunması kanununa göre yapılan çalışmalar, Zabıta Amirliğine gelen vatandaş şikâyetlerinin değerlendirilmesi Semt pazarı ve diğer gıda maddeleri alış verişi yapılan müesseselerin denetimi Çevre koruma kanununun yüklediği sorumluluklar İlçe sağlık müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen denetim çalışmaları Gayrisıhhî müesseselerin denetlenmesi Kaçak ilan ve reklamın önlenmesi Seyyar satıcılarla mücadele Ana arter ve yol meydan işgallerinin kaldırılması ve kontrolleri Dilencilerle mücadele Ana arter ve yol meydanlarda trafik park düzenlemesi yapmak Kaçak et denetimleri Kaçak inşaat ve gecekondu denetimi İmar kanunun yüklediği sorumluluklar Ana arterlerde kazı çalışmaları denetimi ve kontrolü Yoksulların, yaşlıların ve asker eşlerinin memleketlerine sevklerinde yardımcı olunması