ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

Haymana’nın Sındıran (Yenice) mahallesinde 1955 yılında doğdu. Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldu. Başta demir-çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Çankaya Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda ticari faaliyette bulundu.

Haymana Dernekler Federasyonu Başkanlığı, Ankara Vakfı Üyeliği, Ankara Meclisi Kurucu Üyeliği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Siyasete 1988 yılında Anavatan Partisi’nde katıldı. ANAP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkanvekilliği, 1999 yılında Ankara Birinci Bölge Milletvekili adayı oldu. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte 2002 yılında AK Parti’ye katıldı. 2004 ve 2009 mahalli seçimlerinde AK Parti’den Haymana İl Genel Meclis Üyesi oldu.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Haymana Belediye Başkanı seçildi. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında devam etmektedir.

Turgut, evli ve 3 çocuk babası, 6 torun dedesidir.

KÜLTÜR MERKEZİMİZ

Kültür Merkezimiz

Haymana Belediyesi Kültür Merkezi çağdaş ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, halkın kültürel,eğitsel,sosyal ve sanatsal gereksinimlerini karşılamak; kültürel değerlerin korunarak gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak ve sosyal dayanışmayı arttırmak adına çalışmalarını sürdürmektedir. Özel ve resmi gün kutlamaları kapsamında , halkın beğenisini kazanmış  kişi ve grupların konser, tiyatro ve dans gösterilerine yer vermektedir. Sosyal belediyecilik gereği dezavantajlı grupların gözetimini ilke edinen Belediyemiz ulusal ve uluslararası projelerle çalışmalarını daha etkin hale getirmektedir. Sivil Toplum Kuruluşları, resmi kuruluşlar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, kendileri ile işbirliği yapmakta ve halkın yerel yönetimde aktif rol üstlenmesini sağlamaktadır. Merkezimiz, Belediyemizin amaç, ilke ve hedeflerine uygun olarak her türlü kültür etkinliğinin planlanıp hayata geçmesi, değerlendirilip raporlanması hususunda yeni ve işlevsel stratejiler üreterek faaliyetlerine devam etmektedir.