ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

1955 yılında Haymana Yenice'de (Sındıran) doğdum. Eğitimimi tamamladıktan ve askerlik görevimi yaptıktan sonra 1977 yılında Ankara’da çalışma hayatıma başladım. Başta demir–çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda faaliyetlerde bulundum. Evliyim 3 çocuk ve 5 torun sahibiyim.

1999 yılında  Ankara 1.Bölge Milletvekili adayı oldum. 2004 mahalli seçimlerinde AK Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi, 2009 Mahalli İdare Seçimlerinde AK Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi seçildim. Ankara Vakfı Üyeliğim, Ankara Meclisi Derneği Kurucu Üyeliğim devam etmektedir. Haymana Dernekleri Federasyon Başkanlığı görevinde bulundum.

30 Mart 2014 ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Haymana Belediye Başkanlığı'na seçildim. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi  çatısı altında devam etmekteyim.

 

KÜLTÜR MERKEZİMİZ

Kültür Merkezimiz

Haymana Belediyesi Kültür Merkezi çağdaş ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, halkın kültürel,eğitsel,sosyal ve sanatsal gereksinimlerini karşılamak; kültürel değerlerin korunarak gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak ve sosyal dayanışmayı arttırmak adına çalışmalarını sürdürmektedir. Özel ve resmi gün kutlamaları kapsamında , halkın beğenisini kazanmış  kişi ve grupların konser, tiyatro ve dans gösterilerine yer vermektedir. Sosyal belediyecilik gereği dezavantajlı grupların gözetimini ilke edinen Belediyemiz ulusal ve uluslararası projelerle çalışmalarını daha etkin hale getirmektedir. Sivil Toplum Kuruluşları, resmi kuruluşlar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, kendileri ile işbirliği yapmakta ve halkın yerel yönetimde aktif rol üstlenmesini sağlamaktadır. Merkezimiz, Belediyemizin amaç, ilke ve hedeflerine uygun olarak her türlü kültür etkinliğinin planlanıp hayata geçmesi, değerlendirilip raporlanması hususunda yeni ve işlevsel stratejiler üreterek faaliyetlerine devam etmektedir.