Tarih: 03.10.2014 16:45
Daha Temiz Bir Haymana İçin Start Verildi

Daha Temiz Bir Haymana İçin Start Verildi

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Termal Turizm Kent Haymana’nın temizlik sorununa köklü çözümler üretmeye devam ediyor.

Cadde ve sokakların temizliğine büyük önem veren Başkan TURGUT; eskimiş, kırılmış, işlevini yitirmiş çöp konteynırlarını yenileri ile değiştirerek, temizlik konusunda ilk icraatını gerçekleştirdi.

Haymana Belediyesi; kısıtlı olanaklara rağmen 170 büyük, 25 küçük yeni çöp konteynırı alarak, 77 mahalleye dağıtımını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Üyeleri ve bürokratları ile ilçe ve mahalleleri gezen Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; “Temizliğe ve hijyene büyük önem verdiklerini, göreve geldikten sonra özellikle kaplıcaların hijyen ve temizliğine büyük önem verdiklerini dile getirdi. Vatandaşlara ve çalışanlara cadde ve sokakların temizliği konusunda uyarılarda bulunduklarını dile getiren Başkan TURGUT, temizlik elemanlarının kıyafetlerini düzelterek ilk temizlik hamlesine başlattıklarını, geldiklerinde takım elbise ve kravatla temizlik yapan çöpçülere rastladıklarını, günlük kıyafetleri ile çöp toplayan elemanlar gördüklerini, ilk iş olarak tek tıp kıyafetli düzenli bir temizlik ordusu oluşturduklarını belirtti. Yeni ve güzel görünümlü çöp konteynırlarının vatandaşlar tarafından da olumlu bulunduğunu söyledi. 5 mahalleden 77 mahalleye ulaşan Haymana’nın temizliğinin, mevcut temizlik elemanlarıyla çözülemeyeceğini bildiklerini ve takviye elemanlarla bu işi çözmeye çalıştıklarını dile getirdi.