Tarih: 17.05.2018 14:37
Doğu-Batı Dostluk Barış rallicileri bir kez daha Haymana’da

Doğu-Batı Dostluk Barış rallicileri bir kez daha Haymana’da

Dünyanın önemli macera rallilerinden biri olan Europa-Orient Doğu-Batı Dostluk Barış rallisi 4.kez Haymana’ya konuk oldu.

Europa-Orient dostluk rallicileri Haymana Belediyesi’nin iftar çadırına konuk oldu

 Haymana, her yıl Mayıs ayında Almanya’dan yola çıkıp Ürdün’de sona eren Europa-Orient Doğu-Batı dostluk barış rallisini bu yıl bir kez daha ağırladı. Rallinin önemli güzergâhlarından olan Haymana bu önemli organizasyonu bir kez daha ağırlamanın gururunu yaşadı.

Haymana Belediyesi iftar çadırına gelen ralliciler burada iftarını açan vatandaşlarla birlikte yemek yediler. Haymanalı vatandaşların ve Avrupalı rallicilerin aynı sofrada bir arada yemek yemesi, Haymanalıların konukseverliğine ve Doğu-Batı dostluk barış rallisine yakışır görüntülere sahne oldu.

Ralliciler Dünyanın En İyi Termal Suyunu her yerde tanıtacağız

Start noktasında rallinin organizatörlerine birer plaket hediye eden Başkan Turgut Doğu-Batı dostluk barış rallisinin önemine değinerek her sene rallicileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek “Haymana’mız Dünyanın En İyi Termal Suyu olarak tescil edildi. Tesislerimiz her bütçeye uygun, bu tarz organizasyonlarla Haymana’mızı daha geniş kitlelere tanıtıyoruz. Haymanamıza geldiğiniz için teşekkür ediyor, hepinize iyi yolculuklar diliyorum.” dedi.

Haymana’nın misafirperverliğinden duydukları mutluluğu dile getiren ralliciler, kaplıcalara girdiklerini ve Haymana termal suyundan oldukça memnun kaldıklarını belirterek her yerde Dünyanın En İyi Termal Suyuna sahip Haymana’nın tanıtımını yapacaklarını belirttiler.

Rallinin startı Başkan Turgut ve Kaymakam Göktürk’ten

Bir gece Haymana’da konaklayan ralliciler sabah hareket etmeye başladıkla. Rallinin startını haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut verdi.