Tarih: 07.05.2016 10:01
Doğu-Batı Dostluk Rallisi Haymana’yı Fethetti

Doğu-Batı Dostluk Rallisi Haymana’yı Fethetti

Dünyanın önemli rallilerinden biri olan Algeau – Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin bu yılki güzergâhları arasında Haymana’da yer aldı. Almanya’nın başkenti Berlin’den başlayıp Ürdün’ün Başkenti Amman’da sona erecek ralliye katılan 300 araç ve 700 sporcu Haymana’da konakladı. 6 Mayıs 2016 günü Haymana’ya gelmeye başlayan yarışmacıların bazıları Haymana’daki otellerde kalırken bazıları da araçlarında ve çadırlarında kaldı. Birbirinden güzel ve değişik araçlar başta çocuklar olmak üzere Haymanalıların büyük ilgisini çekti.

Haymana Belediyesi, gelen her yarışmacıya Türkçe, İngilizce ve Almanca olarak hazırlanan Haymana’yı tanıtıcı katalogların yanı sıra hamam seti hediye etti. Ayrıca araçlarında ya da çadırlarında konaklayan yarışmacılara yiyecek-içecek ikramında bulundu.

Algeau – Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin startı 07 Mayıs 2016 günü sabah 09:00’da Cimcime Sultan Meydanı’nda verildi. Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT burada rallicilere hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasına Almanca “Günaydın” ve “Hoşgeldiniz.” diye başlayan TURGUT’un bu jesti büyük alkış aldı. Başkan TURGUT konuşmasında Haymana’nın termal suyunun Dünyadaki ve Avrupa’daki önemine değindi.  Başkan Turgut “Sizleri bu yıl da aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Haymanamız turistik bir ilçe olup termal suyu dünyanın en iyi ikinci suyudur. Umarım bu güzel ilçemizde olmaktan sizler de keyif almışsınızdır. İnşallah seneye de sizleri aramızda görmeyi isteriz. Ürdün’e kadar yapacağınız yolculuğunuz umarım kazasız, belasız sonlanır. Hepinize başarılar diliyor Allah yolunuzu açık etsin diyorum.” dedi.

Algeau – Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’un geri sayımıyla start aldı.