Tarih: 01.02.2016 13:22
EMİTT Fuarında Haymana Rüzgarı

EMİTT Fuarında Haymana Rüzgarı

Başkent, Ankara Evi standıyla “En İyi Stand” Ödülüne Layık Görüldü.

Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana Belediye Başkan Yardımcıları; Sevil BALCI ATAK, Talip KAPICI ve Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim UÇAK tarafından açılışı yapılan EMİTT Fuarı Haymana Tanıtım Standını başta Kültür ve Turzim Bakanı Mahir ÜNAL olmak üzere çok sayıda ünlü isim ziyaret etti.

Ankara ve Haymana standını ziyaret edenler arasında Sudan Kültür ve Turizm Bakanı Dr. Mohamed Abuzaid MUSTAFA’da vardı. Sudan’lı Bakan Haymana hakkında bilgi aldı.

EMİTT Fuarında Haymana standını ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK’in eşi Nevin GÖKÇEK, standa gelen ziyaretçileri Haymana kaplıcalarına davet etti. Sevilen dizi Kurtlar Vadisi Pusu’nun Ak Saçlılar grubunun lideri ünlü Haymanalı sanatçı Vural YAYAN Haymana standını gezdi ve ziyaretçilere Haymana’yı anlatan broşür ve kataloglardan verdi. Ünlü aktör Vural YAYAN’la fotoğraf çektirmek için ziyaretçiler adeta yarıştı.

Ankara Vali Yardımcısı Fatih Ahmet KURT, Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Doğan ACAR, Anadolu Kültür ve Turizm İşletmecileri  Derneği Başkanı Seçim AYDIN, Ankara Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Araştırma ve Ulaştırma Hizmetleri Daire Başkanı Recep TEZCAN, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Daire Başkanı Özgür GÜVEN ve fuarın koordinatörlüğünü üstlenen Ankara Kalkınma Ajansı Destek Hizmetleri Birim Başkanı Abdülmelik KOÇİN, Haymana standında ziyaretçilere Haymana ve Ankara konusunda bilgi verdiler.

Eski Haymana Kaymakamlarından şu an İstanbul Bahçeşehir Kaymakamlığı görevini sürdüren Kazım TEKİN geçen sene olduğu gibi bu yıl da EMİTT fuarında Haymanalıları yalnız bırakmadı. Ziyaretçilere Haymana Kaplıcalarını anlatıp onları Haymana’ya davet etti.

EMİTT Fuarında “En İyi Stand” ödülü de Ankara standının oldu. Ankara ve Haymana tanıtımda bu yıl da büyük başarı gösterdi.