Tarih: 28.09.2015 14:19
Festival Gibi Sünnet Düğünü

Festival Gibi Sünnet Düğünü

Haymana’nın Yaprakbayır mahallesinden iş adamı Cuma KOYUNCU’nun torunları için düzenlediği sünnet düğününde Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT kirvelik yaptı. Celal YARICI, Yusuf HARPUTLU gibi ünlü sanatçıların sahne aldığı açık hava sünnet düğününe Haymana protokolü tam kadro katıldı. Yemekli, hava fişekli sünnet düğünü festival gibiydi. Haymana’nın yerel tüm sanatçıları düğünde sahne aldı. Ünlü sanatçıların söylediği türkülerle keyifli anlar yaşayan Haymanalılar gece boyu halay çekti.

Türkçe- Kürtçe türkülerle halay çekenler, Ankara’dan gelen birbirinden ünlü işadamlarına büyük ilgi gösterdiler. Düğünde en büyük ilgiyi Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’un babası Ahmet TURGUT gördü. Daha önce her türlü festival, müzikli gösterileri iptal edildiği Haymana’da sünnet şöleni festival gibi yapıldı. Sünnet çocuklarına geleneklere göre kına gecesi gerçekleştirildi.

Haymana Belediyesi’nin Haymana Kaymakamlığı ile ortaklaşa başlattığı “Silahlar Atılmasın Hayatlar Kararmasın” kampanyası her yerde olduğu gibi Yaprakbayır mahallesinde de ilgi gördü ve düğünde silah atılmadı. Sahne alan ünlü sanatçılar Haymana Belediyesi’nin bu kampanyasını yürekten kutladıklarını belirttiler.