Tarih: 11.11.2019 16:35
Geleceğe Bir Nefes de Haymana’dan

Geleceğe Bir Nefes de Haymana’dan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidan, Türkiye'nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu. Bu noktalardan biri de Haymana Başdeğirmen Mesire alanıydı.

Saat 11.11’de 1750 fidan toprakla buluştu

Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK’lar, öğrenciler, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı etkinlikte saat 11.11’de tüm Türkiye’yle aynı anda 1750 fidan toprakla buluştu.

Turgut “Cumhurbaşkanımız önderliğinde daha yeşil bir Türkiye ve Haymana”

11 Kasım’ın Milli Ağaçlandırma günü olarak ilan edildiğini belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut  “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan bu kampanyayla daha yeşil bir Türkiye hedefleniyor, bizler de daha yeşil bir Haymana için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Kaymakamımızla birlikte ağaçlandırma çalışmalarına ağırlık verdik. Önümüzdeki günlerde yine fidan dikeceğiz. Daha yeşil bir Haymana için fidan dikmeye ve gelecek nesillere daha yeşil bir Haymana bırakmaya çabalayacağız.” dedi.