Tarih: 21.04.2017 12:34
Genç Başkanlar koltuğa oturdu

Genç Başkanlar koltuğa oturdu

 

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık görevini Mangal Dağı 6. Sınıf öğrencisi Semih Akdoğan ve Mangal Dağı 5. Sınıf öğrencisi İlkay Ece Öztürk’e devretti.

Öğretmenleri Berna Esti’yle Haymana Belediye Başkanlığına gelen öğrencilerin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Görevi devralan Başkan Semih Akdoğan ileride Makine mühendisi olmayı istediğini belirtti. Semih Akdoğan Haymana’da park ve bahçelerin sayısının artmasını, okullarının bahçesindeki oyun çizgilerinin yenilenmesini istedi. Veteriner olmak istediğini ifade eden İlkay Ece Öztürk ise ağaçlandırma çalışmalarına ve çiçek ekimine önem verilmesini istediğini belirtti.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yeni park projelerinin olduğunu özellikle Aleyna Parkının çok güzel olacağını ifade ederek yeşil alan ve park çalışmalarının kendilerinin de öncelikli hedefi olduğunu belirtti. Turgut konuşmasında “Bu genç kardeşlerimiz bugün temsili olarak oturdukları bu makamlara ileride gerçekten gelirler. Ülkemize ve milletimize hizmet edip bizleri de gururlandırırlar.” dedi.

Başkan Turgut, genç başkanlar; Semih Akdoğan, İlkay Ece Öztürk ve öğretmenleri Berna Esti’ye günün hatırası olarak hediyelerini sundu.