Tarih: 16.02.2017 11:49
Halep’e yardım tırları dualarla uğurlanıyor

Halep’e yardım tırları dualarla uğurlanıyor

Haymana İmam Hatip Lisesi koordinesiyle başlatılan ve Haymana Belediyesi’nin de destek verdiği “Halep’e Yardım Elimizi Uzatıyoruz” kampanyasıyla toplanan yardımları ulaştıracak konvoy 20.02.2017 Pazartesi günü yola çıkıyor. Haymana İmam Hatip Lisesi’nden saat 10.00’da hareket edecek konvoy Kızılay aracılığıyla Halep’e ulaşacak.

Haymanalıların yoğun ilgi gösterdiği kampanyayla kuru gıda, un, giyecek, ayakkabı, battaniye ve benzeri yardım malzemeleri Halep’e yollanacak.

Haymana Belediyesi de Kültür Merkezinde topladığı yardımları kamyonla Haymana İmam Hatip Lisesi’ndeki ana toplama merkezine ulaştırdı.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Geçen sene Belediyemizin öncülüğünde Bayırbucak Türkmenlerine yardım elimizi uzatmıştık. Bu sene de Haymana İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrenci kardeşlerimizin koordine etmesiyle Halep’e yardım elimizi uzatıyoruz. Haymanalı hemşehrilerime gerek geçen yıl ki gerekse bu yıl ki kampanyalara verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Biz de Haymana Belediyesi olarak kültür merkezimizde topladığımız yardımlarımızı Haymana İmam Hatip Lise’sine ulaştırdık. İnşallah pazartesi günü dualarla Halep’e göndereceğiz.” dedi.