Tarih: 25.05.2017 16:10
Halk Eğitimden yılsonu sergisi

Halk Eğitimden yılsonu sergisi

Haymana Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi bu yıl da birbirinden güzel, el emeği ürünlerle Haymanalılarla buluştu. Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen sergiye; Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Haymana Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil İbrahim Uçak, Haymana Belediye Meclis Üyesi Havva Feyza Yıldırım, kamu kurumlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Halk Eğitim Müdürü Muzaffer Yıldız halk eğitimin verdiği kurslar hakkında bilgi sundu. Yıldız hedeflerinin bundan sonra da Haymana halkına en iyi şekilde hizmet sunmak olduğunu belirtti.

Yıldız’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk konuşmasında halk eğitim merkezlerinin kadınlarımızın sosyalleşmesinde ve eğitim görmesinde çok önemli bir rolü olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen, halk oyunları, müzik öğretmenlerinden oluşan koro’nun söylediği türküler ve Taekwando öğrencilerinin gösterileri vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Etkinliklerin ardından serginin açılışına geçildi, Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş açılış kurdelesini kestikten sonra sergilenen ürünleri inceleyip eğitmenlerden ve kursiyerlerden bilgi aldı.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un eşi Sema Turgut da sergiyi gezip, sergilenen ürünleri inceledi.