Tarih: 14.07.2017 16:39
Haymana 15 Temmuz’un yıl dönümünde şehitler için yürüdü

Haymana 15 Temmuz’un yıl dönümünde şehitler için yürüdü

Haymana Belediyesi’nin 15 Temmuz hain FETÖ/PDY darbesinin yıl dönümünde gerçekleştirdiği etkinlikler devam ediyor. Hafta boyu şehit kabirlerini ve şehit ailelerini ziyaret eden ve Şehitler Meydanında kurulan demokrasi nöbeti çadırında nöbet tutulmasını sağlayan Haymana Belediyesi 15 Temmuz’un yıl dönümünde Fetö/PDY terör örgütünü protesto etmek ve şehitlerimizi anmak için bir yürüyüş düzenledi.

Haymana’nın girişinden Şehitler Meydanına kadar gerçekleşen yürüyüşe Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Haymana İlçe Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, Belediye Meclis Üyeleri, Haymana AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, CHP İlçe Başkanı Naci Sezer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş güzergâhı boyunca tekbirler getiren grup “Haymana burada FETÖ Nerede”, “Dik Dur Eğilme Haymana Seninle”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez.”, “Darbeye karşı omuz omuza.” sloganları attı. Çoluk çocuk, yaşlı genç her yaştan Haymanalı ellerinde bayraklarla coşkuyla Hükümet Meydanına yürüdü.

Burada bir konuşma yapan Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Türk milletinin o gece sergilediği duruşun, 15 Temmuz hain FETÖ/PDY darbesinin ardındaki güçlerin oyununu bozduğunu belirterek “Bu millet bir araya geldiğinde büyük zorlukların üstesinden gelebileceğini bir kez daha gösterdi. Belki de o gece ülkemizin işgal planlarını bozduk. Bu ülke için çıplak elle o gece direnen herkesten Allah razı olsun diyor şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.” diye konuştu.  Kaymakam Göktürk’ün konuşmasının ardından Haymana müftülüğüne bağlı hocaların okudukları Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Haymana Müftü Vekili Latif Saygın’ın ettiği dualarla etkinlik sona erdi.

Edilen duaların ardından Haymana Belediyesi tarafından yürüyüşe katılan vatandaşlara kumanya dağıtıldı.