Tarih: 01.07.2015 10:26
Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve Eşi Sema TURGUT AVCI Ailesinin İftar Sofrasına Konuk Oldu

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve Eşi Sema TURGUT AVCI Ailesinin İftar Sofrasına Konuk Oldu

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, dün akşam Haymana’nın Kayabaşı Mahallesinde Avcı ailesinin iftar sofrasına konuk oldu. Altı çocuk babası Yılmaz Avcı, eşi ve ailesiyle, Başkan Turgut ve eşi Sema TURGUT’u misafir etti. Başkan TURGUT ve eşi Sema TURGUT’u evlerinde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Yılmaz AVCI, eşinin uzun süredir hastalığından ötürü yatalak olduğunu, ona bakmak için çalışamadığını, gecekondu evinin bakımsız ve kiralık olduğunu, evin tüm yükünün kızı Rabia AVCI tarafından karşılandığını belirtti. Başkan TURGUT ve eşi hasta olan anne Elif AVCI’yı yattığı odada ziyaret ettiler. Konuşma güçlüğü çeken anne Elif AVCI, Başkan ve eşini karşısında görünce heyecanlandı ve sevincini el kol hareketleriyle belirtti.

Haberi alır almaz hazırlıklara başladıklarını dile getiren Avcı Ailesi, en güzel yemekleri yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Yılmaz AVCI, Başkan TURGUT ve eşinin evlerine geldiği için çok mutlu olduklarını vurguladı.

Başkan TURGUT ve eşine iftar yemeğinde "Yayla Çorbası, tavuk, pilav, taze fasulye, salata, kavun ikram edildi.

Yemek öncesi ailenin en küçük bireyi Rahman AVCI ile sohbet eden Başkan TURGUT’un “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusuna, ilkokul 2. Sınıfa geçen Rahman “Polis olacağım.” cevabını verdi. Bir süre aileyle sohbet eden Başkan TURGUT, çay ikramından sonra hasta yatağındaki Elif AVCI’yı tekrar ziyaret ederek, bir ihtiyacı olup olmadığını sordu. Bu sıcak buluşmanın ardından Başkan TURGUT ve eşi Sema TURGUT evden ayrıldı. Ayrılırken de, Rahman AVCI’ya da belediyede kendisini ziyaretine beklediğini söyledi.