Tarih: 18.10.2017 15:11
Haymana Belediye Spor’a görkemli gece

Haymana Belediye Spor’a görkemli gece

Süper Amatör Ligde (SAL) mücadele eden Haymana Belediye Spor için dayanışma gecesi düzenlendi. Gölbaşı Elite eğlence-düğün merkezinde düzenlenen geceye siyaset, iş, sanat ve spor dünyasından Haymanalı önemli isimler katıldı. Sunuculuğunu sanatçı Hünkar’ın yapmış olduğu gecede Haymanalı ünlü sanatçılar Hüseyin Kağıt, Gürsoy Babaoğlu, Cüneyt Şimşek ve Ömer Sabancı sahne aldı.

Futbolcular ve yönetim kurulu üyeleriyle sahneye çıkarak gecenin açılış konuşmasını yapan Haymana Belediye Spor Başkanı Serkan Turgut, bu yıl çok önemli transferler yaptıklarını belirterek “Artık top futbolcu kardeşlerimizde biz elimizden gelen desteği verdik vermeye de devam edeceğiz. Bölgesel Amatör Lige yükselmek hedefimiz, bu yolda çok çalışıyoruz. İnşallah çalışmalarımızın karşılığını alacağız. Bu gece gerek aramızda olan gerekse çeşitli nedenlerden ötürü katılamayan bütün hemşehri ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Haymana Belediyesi olarak Haymana Spor’a ellerinden gelen desteği verdiklerini her zaman da vereceklerini ifade ederek “Göreve geldiğimiz günden beri önemli projeler için çalışmalar yürüttük. Bunların en önemlisi Tarihi Milli Park. Göreve gelir gelmez Milliyet Gazetesi Ankara ekinde manşetten duyurmuştuk. Bugün Haymanamız Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin almış olduğu kararla Tarihi Milli Park ilan edilmiştir. Çalışmalar sürüyor. Burası bittiğinde 2. Çanakkale olacak. Çünkü Haymana da Çanakkale kadar önemli. Son Kale Haymana olmasaydı belki Türkiye Cumhuriyeti olmazdı. İkinci önemli projemiz suyun tanıtımı. Biz göreve gelene kadar ‘Haymana suyu dünyanın en iyi ikinci suyu’ diye söyleniyordu. Ama elde belge yoktu. Biz suyumuzun tescilini yaptırdık hem de dünyanın en iyi ikinci değil en iyi suyu olduğunu bilimsel olarak ispatladık. Bunlar büyük işlerdir. Haymana Spor’a her türlü desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Onlar da elde ettikleri başarılarla Haymanamızın adını tüm Türkiye’ye duyuracak.” diye konuştu. 

Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk de konuşmasında futbol kulüplerinin bir yerini adını duyurma da tanıtımını yapma da önemli rolü olduğunu belirterek “Haymana Spor da kazanacağı başarılarda Haymana’yı en iyi şekilde tanıtacaktır. Bu süreçte Haymanalılar olarak elimizden gelen her türlü desteği sunacağız.” dedi.

Haymana Belediye Spor için bağış kampanyası da düzenlendi. Haymanalı hayırsever isimler ve Haymana spor sevdalıları yaptıkları bağışlarla Haymana Spor’a olan desteklerini ve bağlılıklarını gösterdi. Gecede yapılan çekilişle bir kişiye televizyon hediye edildi. Harun Çelik isimli talihli kazandığı televizyonu Haymana Spor’a bağışladı. Bunun üzerine söz alan Haymana Belediye Spor Başkanı Serkan Turgut bir jest yaparak televizyonu Emniyet Teşkilatı bağışladığını belirtti.

Futbolculardan şampiyonluk sözü

Gece ünlü sanatçıların söyledi türküler ve çekilen halaylarla devam etti. Haymana Belediye Spor Başkanı Serkan Turgut ve futbolcuların başını çektiği halaya Kaymakam Hüseyin Göktürk, Başkan Turgut ve Haymanalılar da eşlik etti.

Gece, Haymana Belediye Spor futbolcularının verdiği şampiyonluk sözüyle sona erdi.