Tarih: 03.02.2015 11:15
Haymana Belediyesi 2. Jeotermal Enerji Teknolojileri Ve Ekipmanları Fuarında

Haymana Belediyesi 2. Jeotermal Enerji Teknolojileri Ve Ekipmanları Fuarında

22-24 Ocak 2015 tarihleri arasında düzenlenen 2. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuar ve Konferansı’na katılan ilçeler arasında Haymana Belediyesi de yer aldı. Haymana jeotermal enerji ve turizm kaynakları katılımcılar ve halk tarafından büyük ilgi gördü.

Ankara Ticaret Odası’nda  (ATO) düzenlenen fuara katılan Melih Gökçek, Haymana Belediyesi standını ziyaret ederek jeotermal kaynakları daha gelişkin hale getirmek istediklerini belirtti, “Yatırımcı arıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da jeotermal turizmin geliştirilmesi için yatırımcılara çağrıda bulundu. Gökçek, ATO’da düzenlenen “2. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuar ve Konferansı”na katıldı. Ankara’nın jeotermal kaynaklar konusunda çok şanslı olduğuna dikkat çeken Gökçek, 14 ilçede uluslararası değeri olan jeotermal suların bulunduğunu belirtti. Ankara’ya yoğun bir şekilde yatırımcı aradıklarını ifade eden Gökçek şunları kaydetti: “Ankara’ya yoğun bir şekilde yatırımcı arıyoruz ve jeotermal kaynaklarını daha gelişkin hale getirmek istiyoruz.

Bizde 49 tane tesis var. Bunların hepsi çalışmıyor. Bazıları çok eski. Ama yeni açılan yerlerde son derece güzel neticeler de alınmaya başlandı. Jeotermal tesis kurmak isteyen vatandaşlarımıza alt yapıyı biz getiriyoruz; yol, kanal, soğuk su gibi. Bunları biz temin ediyoruz ve bunları da ücretsiz olarak yapıyoruz. Yeterki siz tesis kurun. Şu anda Ankara’da kurulabilecek 20 tane dev tesis için yer var. Bu yaklaşık 30 bin istihdam demek ve tersine göçün başlaması demek. Ekonomimize de çok ciddi anlamda katkı demek.’’ şeklinde konuşmasını tamamladı.