Tarih: 28.04.2017 12:23
Haymana Belediyesi 2000 iğde ağacı dikti 5000 çam ağacı dağıttı

Haymana Belediyesi 2000 iğde ağacı dikti 5000 çam ağacı dağıttı

Daha yeşil bir Haymana için çalışmalarını yürüten Haymana Belediyesi, Orman ve Köy İşleri Bakanlığının tahsis ettiği fidanları dikti. 2000 iğde fidanı Yenimahalle konutlar mevkiindeki alana dikildi. 5000 çam fidanı da muhtarlara dağıtıldı.

Fidan dikme törenine Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Haymana Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Öztaş, Bekir Güçbey, Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, 2000 iğde ağacının dikilip, 5000 çam ağacının da dağıtıldığı ifade ederek “Bugün burada fidanlarımızı dikmek için bir araya geldik. Tabii bir fidan dikmek kadar o fidanı yaşatmak da önemli… Hatta zor olan o. Burada hepimize ama özellikle gençlerimize çok iş düşüyor. Bugün diktiğimiz bu fidanların koca bir ağaç olduğunu belki çoğumuz göremeyeceğiz ama gençler sizler göreceksiniz o yüzden gelecekte daha yeşil bir Haymana için bu fidanlara sahip çıkın, çevremizi lütfen koruyun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ise “ Ağaç sevgisi, toprak sevgisi, doğa sevgisi çok önemli herkese bu güzel düşünceyi aşılamamız gerek. Haymana’daki az ağaç görünümünü çoğaltmamız gerek. Herkesin bir fidanı olmalı.” dedi.

Daha sonra Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir ilk fidanları diktikten sonra vatandaşlar ve öğrenciler isimlerinin yazılı olduğu fidanları dikti. Ağaç dikim

İnin ardından Haymana Belediyesi tarafından öğrencilere ve vatandaşlara meyve suyu ve kek dağıtıldı.