Tarih: 02.07.2015 15:58
Haymana Belediyesi Aile Parklarını Yeniden Düzenleyerek Destek Amaçlı Eğitim Ve Sporun Hizmetine Verdi

Haymana Belediyesi Aile Parklarını Yeniden Düzenleyerek Destek Amaçlı Eğitim Ve Sporun Hizmetine Verdi

Bugüne kadar Haymana Belediyesi tarafından işletilen Cimcime Sultan Termal Tesisleri önünde bulunan aile parkı ve meydanda bulunan merkez park yeniden düzenlenerek, Haymana Belediye Spor Kulübü ve Haymana Dernekler Federasyonuna alınan karar gereği destek amacıyla işletilmesi verildi.

Haymana Belediyesi yaz mevsiminin gelmesiyle vatandaşların yoğun olarak faydalandığı aile parklarını; ışıklandırma, ağaçlandırma - çiçeklendirme, zemin düzenlemesi, çocuk oyun grupları ve oturma gruplarını yenileyerek işletilmesinden elde edilecek gelirlerin öğrencilere burs verilmesi, gençlerin sportif faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla Haymana Belediye Spor Kulübü ve Haymana Dernekler Federasyonuna işletmesini verdi.

Bu konuda bir açıklama yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT; “Ailelerin güvenli bir şekilde oturup çay içebileceği, sohbet edebileceği aile parklarımızı modern bir görüntüye kavuşturmak için yapılan çalışmalarımızın sonuna geldik. İnşallah vatandaşlarımız ve ilçemizi ziyaret eden turistlerimiz buralardan en iyi şekilde faydalanır ve memnun kalırlar.”  diye konuştu.