Tarih: 10.03.2015 13:22
Haymana Belediyesi Bir İlke Daha İmza Attı

Haymana Belediyesi Bir İlke Daha İmza Attı

Bem-Bir-Sen İle Haymana Belediyesi Arasında Sosyal Denge Tazminatı İmzalandı

Bem-Bir-Sen Ankara 2 nolu Şube Başkanı Mehmet DEMİR ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Haymana Belediyesinde çalışan 35 memur için sözleşme masasına oturdular.

Haymana Belediye tarihinde bir ilke de imza atıldı.Sosyal Denge Tazminatı konusunda anlaşmaya varıldı.1 0cak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere memurların maaşlarına ilaveten net 250 tl.ödenecek.İmza töreninde konuşan sendika başkanı Mehmet DEMİR,Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT’a üyeleri adına teşekkür etti.Memurların çalışma performanslarına katkı sunacak bu ilavenin öneminden bahsetti.

Belediye Başkanı Özdemir TURGUT sözleşme imza töreninde yaptığı konuşma özetle şöyle konuştu ’Sıkıntılı bir belediye devir aldık.Ancak çalışanlarımızın özlük ve sosyal hakları konusunda adaletli olmak zorundayız.Bugüne kadar yapılmayan bazı olumlu uygulamalara imza atmaktan tereddüt göstermedik.İşçilerimizin ve memurlarımızın sorunlarına sıcak bakmaya devam edeceğiz’ dedi.

İmza töreninde; Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet ÖZTAŞ ve Sevil Balcı ATAK ile Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürü Sendika işyeri temsilcisi H.İbrahim UÇAK’ta hazır bulundular.