Tarih: 19.07.2016 10:32
Haymana Belediyesi Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

Haymana Belediyesi Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

Türkiye’yi sarsan 15 Temmuz Darbe girişiminin ilk anlarından beri sokaklarda olan, darbe karşıtı mücadele eden, Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT ve Haymana Belediyesi darbe sonrası da demokrasi nöbetine devam ediyor. Başarısız darbe girişimi sonrasında düzenlenen “Egemenlik Miting”lerine tam kadro katılan Haymana Belediyesi, 18 Temmuz 2016 günü Kızılay Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde vatandaşlara ücretsiz yemek dağıttı.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT, Belediye Başkan Yardımcısı Talip KAPICI, Belediye Meclis Üyeleri, Haymanadaki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve Haymanalı vatandaşların katıldığı mitinge milletimizin katılımı da oldukça yoğundu.

“Millet Demokrasiye Sahip Çıktı” ve “15 Temmuz Milletin Demokrasi Zaferi” pankartlarıyla mitinge katılan Haymana Belediyesi Ankaralılardan da yoğun ilgi ve sevgi gördü.

15 Temmuz’da milletin demokrasiye canı pahasına sahip çıktığını ifade eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT bu uğurda şehit düşen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralananlara ise acil şifalar dileyerek, bundan sonra da demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.