Tarih: 22.06.2017 14:33
Haymana Belediyesi Kadir Gecesi etkinliğine yoğun ilgi

Haymana Belediyesi Kadir Gecesi etkinliğine yoğun ilgi

Haymana Belediyesi Kadir Gecesi’nde, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenledi. Cimcime Sultan Meydanında gerçekleşen etkinliğe Haymanalıların ilgisi yoğun oldu.

Şiir, İlahi grubu, semazen gösterimi, Kuran-ı Kerim tilaveti ve iftar yemeğinin yer aldığı etkinliğe; Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Haymana Belediye Özdemir Turgut Kadir Gecesi’nde edilecek duaların önemine dikkat çekti. Turgut “Bu gece edeceğimiz dualarımızı; bizlere bu cennet vatanı armağan eden ve hala bu topraklarda huzurla yaşamamıza vesile olan Malazgirt’ten 15 Temmuz’a, Kurtuluş Savaşı’ndan İç güvenlik operasyonlarına kadar her zaman ülkemiz ve milletimiz için canlarını veren şehitlerimiz için, vatanımız için, milletimiz için ve en önemlisi birliğimiz dirliğimiz için edelim.” dedi.  

Başkan Turgut’un konuşmasından sonra Haymanalılar Cimcime Sultan Meydanında hep birlikte iftarını açtı. Yemeğin ardından Haymana Müftü Vekili Latif Saygın’ın ettiği duanın ardından etkinlik sona erdi.